• Головна
  • Обережно: ужгородська крига тане (ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА КРИЗІ)
10:30, 6 березня 2018 р.

Обережно: ужгородська крига тане (ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА КРИЗІ)

Ще на вихідних озеро на "кірпічці" та кар'єр були місцем для зимових розваг. Ужгородці випробовували міцність криги, катаючись на санках та ковзанах. По районах в нашому краї рибалки виходили на кригу на полювання. Проте з підвищенням температури, ця крига несе в собі небезпеку.

Управління ДСНС України у Закарпатській області нагадує громадянам правила безпеки на льоду та просить батьків попередити про танення криги дітей!

1. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см.

2. Для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см.

3. Надійний лід має зеленуватий або блакитний відтінок, а тонкий – білий чи жовтий. 

4. Спускатися з берега слід дуже обережно, тому що лід може не щільно з’єднуватися із суходолом, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

5. Виходити на кригу і йти по ній безпечніше там, де вже пройшли люди (по їх слідах чи стежках).

6. Варто остерігатися місць, де крига покрита снігом. Сніг, який покрив лід, діє як ковдра – під снігом крига наростає повільно. 

7. Затятим рибалкам слід пам’ятати, що взимку ловити рибу поодинці ризиковано. Краще зібрати групу з кількох людей, попередити рідних про свої наміри та на водоймі влаштувати лунки на безпечній відстані одна від одної. Пересуватись по кризі ланцюгом, інтервал повинен бути не менше 5 м. Мати при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів із петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем на іншому, два цвяхи або ніж – усе це допоможе вибратися на лід, якщо раптом людина провалиться у воду.

8. Верхній одяг не слід застібати щільно, а лямки від рюкзака треба надіти на одне плече: тоді в разі небезпеки в особи буде можливість швидко звільнитися від них.

9. І кожній людині треба пам’ятати, що категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини. Якщо треба зігрітися, краще випити з термоса гарячого чаю або кави.

Що робити, якщо ви провалилися в холодну воду:

  • 1) не піддавайтесь паніці, зберігайте самовладання, не кричіть, якщо поруч нікого немає – ви тільки даремно витратите сили, не робіть різких рухів, стабілізуйте подих, уникайте занурення з головою;
  • 2) розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за край льоду, надавши тілу горизонтальне положення по напрямку течії;
  • 3) спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід;
  • 4) вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

Далі вам необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконайте будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.

Обережно: ужгородська крига тане (ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА КРИЗІ), фото-1

Детальніше про ужгородську кригу в сюжеті 21-го каналу

Читайте також на 0312.ua,

Мороз не завадив контрабандистам 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#крига #лід #кірпічка #карєр #крига_тане
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...