Місто
09:30, 1 березня 2018 р.
Пілотний проект в Україні: Київ хоче будувати житло ужгородським ромам - мерія має виділити землю (ФОТО)
Місто
Перше виїзне засідання постійної робочої підгрупи з питань житлового забезпечення при Міжвідомчій робочій групі (далі – МРГ) з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року при Кабінеті Міністрів України відбулося вчора в Ужгороді.
Про це повідомляє ужгородська міська рада.
До обласного центру Закарпаття приїхали представники МРГ – заступник начальника управління житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Андрій Заря, головний спеціаліст відділу використання земель несільськогосподарського призначення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Ольга Забудська, член Секретаріату Міжвідомчої робочої групи Тетяна Курач.
Участь у зібранні, яке проходило у малому залі міськради, взяли в.о. Ужгородського міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок, заступник міського голови Василь Гомонай, депутати міської ради Юрій Мандич, Мирослав Горват, головний архітектор міста Олег Боршовський, начальник відділу землекористування Олександр Чепкий, заступник начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю міськради Оксана Міца, ромська правозахисниця, віце-президент міжнародного благодійного фонду “Чіріклі” Земфіра Кондур, голова обласної благодійної організації «Благо» Елеонора Кулчар, юрист інформаційно-правового центру Сергій Чічак, юрист Степан Литвин.
За словами гостей з Києва, перший візит саме до Ужгорода обумовлений тим, що саме тут найбільша кількість місць компактного проживання ромів, при міській раді створена і працює спеціальна робоча група з житлових питань, легалізації та покращення умов саме стихійних ромських поселень
Відповідно до розпорядження міського голови Богдана Андріїва була створена робоча група щодо вирішення житлових питань ромського населення Ужгорода.
«Виїхавши на місце, ми проаналізували 4 місця проживання ромів. Міськрада прийняла рішення про розробку детальних планів кожної з цих територій, на сьогодні проводиться робота щодо топогеодезичного знімання, вона є важкою через дуже хаотично забудовані об’єкти», – розповів головний архітектор Олег Боршовський.
За його словами, від представників робочої групи хочуть почути, як місто має далі рухатися у вирішенні цього питання. Стояло завдання знайти вільні території біля тих локацій, де проживають роми і де могли б розмістити житлові об’єкти, які можуть бути збудовані за фінансування Мінрегіонбуду або якихось інших джерел. Детальним планом передбачено межі території, на яких можливе розміщення житла, після чого стоятиме питання надання земельних ділянок і лише тоді можна приступати до реалізації проекту, який, скоріш за все, буде пілотним в Україні.
Начальник відділу землекористування Олександр Чепкий відзначив, що під час виїзду було оглянуто одне з найбільших поселень – на вулиці Тельмана, там виявлено порушення: поселення на сьогодні заступає на землі загального користування, дорогу, яка має там бути.
При обстеженні також виявили частину земельної ділянки, яка наразі є вільною і належить до земель запасу Ужгородської міської ради. У подальшому вона може бути використана для впорядкування цього поселення, щоб його можна було привести до вимог чинного законодавства.
Також він повідомив, що не вся забудова у ромському поселенні зведена з порушенням законодавства, частину можна узаконити, однак для цього потрібно повернути спрощену процедуру реєстрації самовільної забудови, яка вже діяла певний час. Саме у цьому могли б допомогти представники робочої групи зі столиці, поінформувавши про проблематику своє керівництво.
Ще одна проблема – коли буде готовий детальний план території, виникне питання щодо процедури її оформлення. Напевно, потрібно вносити корективи до статті 192 Земельного кодексу і передбачати, що для таких поселень можна надавати землю у постійне користування.
Читайте також: у Закарпатті циганам виділили 38 гектарів землі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
00:25, Сьогодні
14:48, 28 листопада
1
09:16, Сьогодні
01:11, 3 грудня
17
15:28, 4 грудня
live comments feed...