• Головна
  • Вплив мультфільмів та небезпека, яку вони ховають в собі: поради психолога
Психологія
20:10, 28 лютого 2018 р.

Вплив мультфільмів та небезпека, яку вони ховають в собі: поради психолога

Психологія

Поговоримо про те, як проходить формування образів у дітей. Ось що про це говориться в чудовому фільмі „Мультіматриця”.

Зовсім не так давно в нашому суспільстві був дуже важливий неголослівний інститут з формування у дітей моделі оточуючого світу. Це інститут бабусь і дідусів. Якраз, бабусі і дідусі, розповідають онукам казки, вносячи в свідомість дитини модель оточуючого світу. Ох, як це було важливо! В казках присутні образи батьків, друзів, ворогів, різних стихій Природи. Образ добра і зла. Казка примушує дитину до роздумів. Якраз з цими образами йому жити в подальшому дорослому житті.

В сучасній дійсності це важливе і відповідальне формування образу Світу ми довіряємо телеекрану, з якого показують фільми, які за часту ми самі не дивилися. Авторів цих фільмів ми не знаємо. Що це за люди, здорові вони чи хворі психічно і які в них цілі?

В багатьох фільмах і мультфільмах можна з впевненістю сказати, що автори і режисери, їх створивши, люди психічно хворі. Бо діють по злому умислу, закладаючи в дитині програму руйнування людини. Мені цікаво, до яких пір наші люди будуть дозволяти психічно хворим людям калічити психіку наших дітей?

Мої слова не голослівні. Спеціалісти-психологи продивившись кілометри плівки з іноземними фільмами і мультфільмами дійшли до ось яких висновків.

Систематичний перегляд іноземних, а в основному американських фільмів призводить до угасання функції продовження роду і функції материнства. Такі якості, як цнотливість, скромність, соромязливість, висміюються. Те, що робить ця відеопродукція з нашими дітьми, вкладається в коротке формулювання: „Інтелектуальний і духовний розбрат”.

Чому ж ця нагла та очевидна підміна образів проходить поза увагою Міністерства культури і батьків?

В багатьох американських фільмах тиражується образ красуні, стандартні риси якої переходять з одного фільму в інший. За цим образом не усвідомлено закріплюються такі риси, як похіть, жорстокість, гнів, неповага до старших, прозріння батьків, садизм і зрада. Американські героїні деруться, б’ють чоловіків і роблять це з натхненням та особою цинічністю і жорстокістю. Проходить заміна жіночих якостей на чоловічі, які потім в реальному житті виливаються в гомосексуалізм. І якщо ці якості перенести на реальну людину в житті, то вийде юродство. Цікаво, що хлопчаки, виростаючи, хочуть знайти в житті другу половинку з тими ж рисами. Непомітно проходить підміна одних образів на інші. Нові образи, впроваджуються в підсвідомість дитини, будуть нею управляти і направляти її по життю.

Згадайте епізод із мультфільму „Шрек”, в якому головна героїня цинічно знищує пташку і потім з нею жарить яєчню. А тепер дайте відповідь, сміялися над цим епізодом ваші діти чи ні? Якщо так, то ви були свідками того, як проходить здвиг в свідомості людини. Ось так чужі люди з телеекрану змінюють психіку ваших дітей. Ну, а якщо і ви теж сміялися в цьому місці, то це тільки означає, що у вас психіку теж змінили. Це не просто сцена красивого вбивства. Це вальвація життя.

У мене після перегляду фільму виникло таке порівняння: „Шрек – це наша Царівна-лягушка навпаки”.

Цікаво, чи можете ви уявити Снігурочку чи Настеньку з „Аленького цветочка” з виразом гніву чи похоті на обличчі? Чи Василису Прекрасну, розмахуючи кулаками і ногами, вбиваючи Кощія. В російських казках чоловічі і жіночі якості строго розділені. Негативні якості висміюються.

Вплив мультфільмів та небезпека, яку вони ховають в собі: поради психолога, фото-1

А тепер перейдемо до пропаганди сексу в американських мультфільмах. Так-так, це не друкарська помилка. Якраз сексу. І мова йде про мультики для дітей. Згадайте героїнь наших мультфільмів: Альонушек, Настеньок, Василіс... вони ніжні, тендітні, жіночні, рухи їх повільні, плавні. При виді юнака вони червоніють, соромязливо опускають очі. Якщо в такому мультфільмі герої цілуються, то сам поцілунок, губи, скриваються. Найбільша еротика – це дотик рук героїв.

Американська героїня фізіологічна, багато частин тіла оголені. Вона така активна, сексуальна і груба. Поцілунок майже завжди показується відкрито. Видно не тільки губи, але і язик. Цнотливістю там і не пахне. А це одне із найважливіших якостей не тільки дівчат, але й юнаків. Тому що сексуальне партнерство не веде до створення сім’ї і продовження роду.

Вплив мультфільмів та небезпека, яку вони ховають в собі: поради психолога, фото-2

За статистикою, в шістдесятих роках в нашій країні цнотливих дівчат, які закінчують школу було біля 80%. Сьогодні 80% учениць до одинадцятого класу вже не дівчата.

На думку психолога, еротику в дитячих фільмах не можна ні в якому разі показувати, так як це розбурхує раніше часу окремі певні центри в підсвідомості, до чого ні морально, ні фізично дитина не готова.

А якщо взяти образ матері. Виявляється, позитивний образ матері в деяких іноземних мультфільмах зустрічається тільки у тварин. В мультфільмах про дорослих немає жодного образу матері, якому б хотілося б наслідувати маленькій дівчинці. Жодного! Вдумайтеся. А образ жінки і матері – це фактично образ Світу, Землі, Всесвіту.

Висновок

Більшість фільмів і мультфільмів американського і європейського конвеєру фабрики мрій небезпечні для наших дітей. А небагато, що залишилося, можна дивитися тільки під батьківською цензурою і з батьківськими коментарями.

Дітям подобається дивитися мультфільми, але нам дорослим, не повинно бути байдуже, що вони дивляться, тому що в гарній обгортці інколи може бути отруйний вміст. І якщо ми цьому не протидіємо, то це все одно, що залишати на кухні на самому видному місці отруту в гарній пляшечці. І при цьому ще підштовхнути свою дитину до столу. Адже, ми самі вмикаємо телевізор і запрошуємо дитину подивитися.

Що ж робити, - запитаєте ви, - коли дитину просто неможливо відгородити від телевізора?

  • По-перше, менше дивитися телевізор самим, тим більше в присутності дітей.
  • По-друге, строго відбирайте фільми чи мультфільми для перегляду.
  • По-третє, дивіться фільми разом з дітьми і пояснюйте, привчайте їх думати і аналізувати.

Спеціально для 0312.ua, Чепур Ольга, практичний психолог

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вплив #мультфільмів #небезпека #психологія #наслідки #небезпечні #мультики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...