• Головна
  • Змінити ім'я "за півбуханки хліба", або чому ужгородці стають Дамірами та Міленами
Цікаво
17:30, 6 лютого 2018 р.

Змінити ім'я "за півбуханки хліба", або чому ужгородці стають Дамірами та Міленами

Цікаво

Згідно до законодавства, змінити власне ім'я можна у двох випадках − за власним бажанням та під час всиновлення чи його скасування.

Все, що треба зробити − подати заяву у відповідні органи. До неї додати паспорт та свідоцтво про народження. У разі потреби – свідоцтво про шлюб чи розірвання шлюбу, документи про народження дітей.

Сайт міста Ужгорода вирішив поспілкуватись із начальцею відділу державної реєстрації актів цивільного стану Закарпаття Тетяною Лендєл-Скляровою, щоб дізнатись, яка ситуація із зміною прізвищ та імен на Закарпатті.

Стосовно ситуації останніх років, начальниця зазначила, що йде тенденція до повернення єдиного імені у паспорті та житті людей.

Змінити ім'я "за півбуханки хліба", або чому ужгородці стають Дамірами та Міленами , фото-1

«Останнім часом йде тенденція до скасування подвійного імені, як це було популярно раніше. Підростаючи, дитина не хоче мати два імені. Тоді пишуть заяву на одне ім’я. До прикладу не Анна-Марія, а просто Марія або Анна. На жаль, ужгорордці забули про українські імена. Про Наталочок, Васильків, Іванків. Це все, я думаю, під впливом фільмів, серіалів та впливу близькості до кордону»,- стверджує Наталія.

Пані Тетяна також зазначила, що дуже рідко бувають випадки зміни кардинально імен:

«Бувають випадки що змінюють ім’я на європейські, пояснюючи це тим, що їм не подобається власне ім’я і бажають більш милозвучне. Дуже популярні зараз європейські імена: Ніколь, Дамір, Мілена і тому подібне».

Фахівець також зазначила, що найчастіше змінюють прізвища, а не імена, саме жінки після розірвання шлюбу:

«В нас зараз розірвання шлюбу відбувається в судовому порядку і рішення суду є остаточним документом. На жаль, в суді не прописують ту норму, що після розірвання шлюбу жінка бажає повернутись до свого дошлюбного прізвища. 80% випадків звернення до зміни прізвища через бажання повернутись до дівочого прізвища».

Сьогодні зміна імені коштує як півбуханця білого хліба − п'ять гривень та десять копійок. Проте, не всі ужгородці готові до кардинальних змін.

Щодо поширених причин, чому ужгородці прагнуть отримати нові «дані» про себе є: окремі сімейні історії, повернення до родового прізвища, або ситуація: дитина, яку всиновили, відновила контакт зі своїми біологічними батьками, чи просто в людини з’явилося бажання змінити своє ім’я. Це суто індивідуальний вибір. І кожен маєте повне право не пояснювати рішення змінити своє ім’я або прізвище або по-батькові на нове.

Нагадаємо: Дамір та Васавія, або ТОП популярнихіменсеред новонароджених ужгородців у 2017-у році

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#імена #новонароджені #популярні #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...