Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття?, Мацола Яна

З 1 січня 2018 року вступив в дію закон «Про відходи», згідно з яким всі українці зобов’язані сортувати сміття.

Сміття щодня наповнює домашні кошики ужгородців, а потім потрапляє у прибудинкові сміттєві контейнери і відповідно до норми закону має проходити сортування.

Кореспондент Сайту міста Ужгорода поспілкувалася з директором «АВЕ» Наталією Якубик, щоб дізнатись про наявність спеціальних майданчиків з контейнерами для сортування сміття в Ужгороді.

Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1

«Наразі, Ужгород на 30% забезпечений майданчиками з контейнерами для сортування сміття. Їх кількість планується збільшити, але для цього плануємо залучити органи міського самоврядування», - проінформувала пані Наталія.

Підходимо до одного із майданчиків для сортування на вулиці Швабській. Як завжди, поруч з контейнерами помічаємо безхатченків та ромів в пошуках «золотих» знахідок або залишків їжі.

Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2

За півгодини спостереження помічаємо лише одну пенсіонерку Ларису Онисівну, яка совісно дотримується нового закону.

Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3

«Я рахую нормальним сортувати сміття. Але у нас люди цього не роблять і не вміють. Часто цим нехтують. Просто кидають куди завгодно. Коли з’явились такі контейнери, я дотримуюсь сортування, бо вважаю це правильним», - відповідає пенсіонерка.

Опитуємо ще декількох перехожих ужгородців стосовно нового закону.

«Контейнери для сортування ніби є. Бачила, що є. Але лише мала частина людей дотримується такого сортування. Для цього треба також вчасно вивозити сміття і збільшити кількість таких майданчиків у місті. Але найбільша проблема - у свідомості ужгородців. Якщо її нема, то нічого не зміниться»,- стверджує жителька Ужгорода Оксана.

Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-4

Житель Ужгорода Петро стверджує: 

«Цей новий закон виконати неможливо, бо відсутня інфраструктура для збирання, первинного та вторинного сортування, для переробки і безпечного захоронення цих відходів. Люди не дотримуються цього. На жаль, ми живемо в країні, де закони часто не виконуються. В нас немає ніяких адміністративних штрафів – покарання за сміття. А треба було б!".

Ще одна жінка, Мирослава, на захист людей, які дбають про довкілля та дотримуються сортування сміття, каже: «Я думаю, що є люди, які все ж таки дотримуються цього. Дуже важливо створити умови для людей. Бо в нас часто спершу закон, а потім думають, як зробити, щоб він діяв. Проблема сортування сміття давно вже є нагальною. Ми вже сміттям завалені з ніг до голови».

Нагадаємо, в Ужгороді оштрафували перехожих, які викинули сміття на тротуар.

Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-5 Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-6 Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-7 Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-8 Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-9 Відсутність інфраструктури та недобросовісні містяни: чому в Ужгороді не сортують сміття? (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-10
Ужгород сміття сортування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
294 перегляди в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі