09:00, 1 лютого 2018 р.

Цей день - 1 лютого

Доброго ранку, друзі!

Сьогодні на календарі 1 лютого!

День ангела

Свій день ангела відзначають Антоній, Арсен, Єфрасинія, Макар, Марк, Савва, Федір.

Вітаємо!

Головні події 1 лютого :

«Прокляті королі»1328

1 лютого 1328 року помер Карл IV Красивий, третій син французького короля Філіппа IV Красивого, всі сини якого, як і батько, були прокляті великим магістром ордену тамплієрів Жаком де Моле, спаленого живцем на вогнищі як єретик. Зі смертю Карла IV перервалась королівська династія Капетингів на престолі Франції.

Смерть Августа Сильного1733

Цей день - 1 лютого, фото-1

1 лютого 1733 року у Варшаві на 63-у році життя помер польський король Август Сильний. Його спроби проведення реформ і створити спадкоємну саксонсько-польсько-литовську державу зазнали невдачі, що дозволило Російській імперії посилити вплив у регіоні і розпочати по його смерті Війну за польську спадщину.

Трюгве Лі - перший Генеральний секретар ООН, 1946

1 лютого 1946 року на першому засіданні Генеральної Асамблеї ООН у Лондоні норвежець Трюгве Лі обраний першим Генеральним секретарем ООН. Він пробув на цьому посту шість років і достроково залишив його під тиском СРСР і США, які критично висловлювались з приводу його роботи.

Страта в Сайгоні, 1968

1 лютого 1968 року начальник поліції Південного В’єтнаму генерал-лейтенант Нгуен Нгкок Лоан убиває в’єтконгівця Нгуєн Ван Лема, керівника ескадрону смерті, що того дня вбив 34 чоловік. Факт розстрілу полоненого без рішення суду викликав хвилі протестів в американському суспільстві і широко використовувався в антивоєнному русі.

Аятола Хомейні - новий лідер Ірану, 1979

Цей день - 1 лютого, фото-2

1 лютого 1979 року після 15 років вигнання до Ірану з тріумфом повернувся шиїтський релігійний лідер аятола Хомейні і через два дні оголосив про створення ісламської Революційної ради. Новий лідер Ірану взяв курс на перетворення країни в ісламську державу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цейдень #1лютого
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...