Цей день - 27 січня

Доброго ранку, друзі!

Сьогодні 27 січня!

День ангела

Свій день ангела відзначають Агнія, Адам, Андрій, Аристарх, Веніамін, Веремій, Євсій, Єремій, Ілля, Йосип, Іпатій, Ісаак, Ісай, Макар, Марк, Мойсей, Ніна, Остап, Павло, Сергій, Степан (Стефан), Ярема.

Вітаємо!

Головні події 27 січня :

Микита Хрущов - перший секретар ЦК КП(б)У, 1938

27 січня 1938 року пленум ЦК КП(б)У формально підтвердив ухвалене в Москві трьома дням раніше рішення про відкликання з України Станіслава Косіора та призначення виконуючим обов'язки Першого секретаря ЦК КП(б)У Микити Хрущова, у спадок якому дісталася спустошена репресіями компартійно-радянська вертикаль влади в УРСР.

Ліквідація блокади Ленінграда, 1944

27 січня 1944 року в Ленінграді було дано артилерійський салют в честь остаточної ліквідації блокади міста, яка тривала майже 900 днів і забрала життя сотень тисяч людей.

Звільнення табору смерті Аушвіц-Біркенау, 1945

Близько 3 години дня 27 січня 1945 року солдати 107-ї дивізії 60-ї армії 1-го Українського фронту під командуванням генерал-майора Василя Петренка увійшли на територію одного з найбільших німецьких таборів смерті Аушвіц-Біркенау, де за чотири роки загинуло близько 1,1 мільйона чоловік. Більшість з його в'язнів були заздалегідь вивезені до Німеччини і врятувати вдалось лише кілька тисяч кинутих на призволяще людей.

Курс на побудову комунізму, 1959

27 січня 1959 року у Москві відкрився позачерговий ХХІ з'їзд КПРС, на якому перший секретар ЦК і голова Ради міністрів СРСР Микита Хрущов заявив, що в СРСР «соціалізм переміг не лише повністю, але й остаточно» і оголосив перехід до «розгорнутого будівництва комуністичного суспільства». Амбітні плани радянського керівництва з побудови «досконалого і справедливого суспільства» не містили принципово нових підходів до розвитку Радянського Союзу і були підважені реаліями життя. Будучи недосяжними до втілення, після усунення Хрущова вони поступово замінені на побудову «розвиненого соціалізму».

Початок Громадянської війни в Сомалі1991

Цей день - 27 січня, фото-1

27 січня 1991 року закінчилось 22-річне авторитарне правління генерала Мухаммеда Сіада Барре, який 22 роки будував у Сомалі «ісламський соціалізм», - на наступний день після його втечі до Кенії в країні почалась громадянська війна між переможцями, котра триває і понині.

цейдень 27січня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
69 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі