• Головна
  • «Сіли батарейки»: як ужгородцям повернутися у форму після свят (ПОРАДИ ФІТНЕС-ТРЕНЕРА)
12:30, 18 січня 2018 р.

«Сіли батарейки»: як ужгородцям повернутися у форму після свят (ПОРАДИ ФІТНЕС-ТРЕНЕРА)

Новорічні та різдвяні свята змінюють біологічний ритм людини. Оскільки основні святкування припадають на вечірній та нічний час, це призводить, окрім насичених емоцій та вражень, до стресу організму.

Як повернутися до робочого графіку та відновити свою форму після свят, 0312.uaдізнавався в ужгородського фітнес-тренера Юрія Теличко.

«Сіли батарейки»: як ужгородцям повернутися у форму після свят (ПОРАДИ ФІТНЕС-ТРЕНЕРА), фото-1

За його плечима – десятки семінарів, курсів та неабиякий досвід роботи у спортивній сфері.Юрій займається тренерською кар’єрою уже протягом 10 років і 7 місяців назад відкрив власну спортивну «Power studio».

«Сіли батарейки»: як ужгородцям повернутися у форму після свят (ПОРАДИ ФІТНЕС-ТРЕНЕРА), фото-2

В своїй тренерській кар’єрі він поєднує як практичні навички, так і теоретичні знання. На запитання кореспондента, в чому суть здорового способу життя, Юрій відповідає:

«Особисто для мене, здоровий спосіб життя – це відсутність крайностей, які є проблемою у стилі життя багатьох людей. На Закарпатті дуже багато свят із тривалими застіллями. Багато людей, які сідають за святковий стіл, перестають, так би мовити, контролювати себе і збивають свій здоровий раціон шкідливою та тяжкою їжею. Здоровий спосіб життя – це також регулярні тренування. Тому що, не лише харчування, а й спортивні заняття відіграють велику роль у підтриманні форми, дисциплінують людину і виховують внутрішні якості сили волі та мотивації".

Фітнес-тренування Юрія Теличко доповнюються інформаційними блоками, під час яких він розповідає корисну інформацію індивідуально для кожного клієнта.

КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД ФІТНЕС-ТРЕНЕРА

· Здоровий спосіб життя − це не абсолютна відмова від всього, що ми собі «придумали», а оптимальний підбір раціону та тренувань в залежності від цілей.

· Щоб схуднути повністю відмовлятись від солодкого не треба.

· Підхід до кожної людини повинен бути індивідуальний.

· Продукти мають здатність як розслабляти нас психологічно, так і дають нам фізичну тяжкість.

· Дуже важливо мотивувати людину, щоб вона сама мала велике бажання досягнути своїх цілей. Тоді робота з тренером буде результативна.

ОСНОВНІ ПОМИЛКИ НА ШЛЯХУ ДО ІДЕАЛЬНОЇ ФІГУРИ

· Повна відмова від продуктів. Причина того, що у людей, які дуже хочуть схуднути, нічого не виходить − це нерегулярне харчування і дуже низька кількість вживаних калорій за день.

· Свідоме зменшення калорій. Багато чують про калорії, і про те що їх треба рахувати і починають занижувати ту планку, яка повинна бути. Організму дуже тяжко худнути як при великій кількості калорій, так і при низькій. Завжди має бути золота середина.

ЗДОРОВ’Я ЗАВЖДИ ПОВИННЕ БУТИ В ПРІОРИТЕТІ

«Перед тим, як почати худнути, я б радив консультуватись з спеціалістами, які можуть підказати, скласти індивідуальний план схуднення, який би підходив і не шкодив організму», − наголошує тренер.

Своїм основним завданням фітнес-тренер вважає допомогти людям зберегти своє здоров’я та покращити фізичну форму. Найважливіше при цьому − підібрати той реальний раціон, який би не виснажував організм.

Юрій переконаний, що в першу чергу «фітнес має на меті покращити здоров’я, а не погіршити його. В іншому випадку, ми тоді робимо щось «не так». Багато людей цього не розуміють і не вдумуються в це».

«Зазвичай кількість людей в залах збільшується весною. І от часто буває підходиш до людини по обіді, яка має дуже виснажений вигляд і запитуєш, коли вона останній раз їла, то чуєш відповідь «вчора увечері». Це не правильно. Людина в такому разі шкодить здоров’ю і говорити про результати тренування та схуднення не актуально», − зазначає Юрій.

ЯК ПРАВИЛЬНО ХУДНУТИ?

· Якщо ви хочете схуднути в області талії, то варто починати не з того, що багато качати прес, бо це може бути малоефективним, а проаналізувати свій раціон і обирати оптимальні для себе продукти.

· Качати прес можна дуже довго і це має вплив на фігуру. Щоб зміцнити м’язи, дуже добре робити вправи для пресу. Це різноманітні силові вправи, присідання, випади.

· Якщо ви хочете слідкувати за тілом, вибирайте натуральні продукти і максимально просто готуйте їх.

· Важлива регулярність як харчування, так і тренування. Нерегулярно тренуватись − це те саме, що нерегулярно ходити на роботу. Результат буде схожий.

ЩО ЇСТИ І В ЧОМУ СЕБЕ ОБМЕЖИТИ, ЩОБ ЗАЛИШАТИСЬ СТРУНКИМ?

Про користь та шкоду продуктів Юрій розповідає:

«Кожна страва має свою швидкість переварювання. Від цього і залежить, те чого ми хочемо: поїсти щоб бути просто ситими чи слідкувати за тим, щоб обміном речовин їжі був швидший і організм згорав жир сам».

· Бажано їсти більше круп. Це найкращі вуглеводи, які є. Їх їсти обов’язково.

· Фреш – це велика кількість фруктози без дуже важливого та корисного у фруктах компоненту – клітковини. Тому, коли ми робимо звичайний фреш без м’якоті, велику кількість клітковини ми втрачаємо. І, фактично, фреш перетворюється у стакан води з цукром.

· Фруктоза та цукор дуже близькі і викликають схожі реакції в організмі. Тому, якщо ви хочете схуднути, перейти виключно на «фрукти» не варто. Треба розуміти, що фрукти це не завжди одне й те ж, що вітаміни.

· Не смажте їжу на олії. Будь-яке термо-оброблення без масла не шкідливе. Страва може бути приготовлена на сковорідці, але без додавання олії. Це може бути тушкована страва, спечена в духовці, на пару, тощо.

· Виключіть з раціону шкідливі продукти – салати з важкими соусами, жирну та смажену їжу, солодкі та алкогольні напої, додайте більше свіжих овочів, фруктів та зелені.

· Відновіть водний баланс. Це очистить організм та додасть вам свіжості.

ЩО І КОЛИ ЇСТИ ВВЕЧЕРІ?

«Я не дуже підтримую ідеї не їсти після 18:00. Харчуватись потрібно не рідше, ніж через 3-4 години. Тому що, чим більше людина голодує, тим більше потім організм свого візьме. Тобто організм звикає до такого сповільнення обміну речовинами і починає запасати «калорії», знаючи що наступного дня його чекає знову 16 годин голоду», - розповів тренер.

Насправді, харчуватись можна дуже різноманітно і смачно. Кожен приймає для себе різноманітній прийом їжі. Суть лише в тому, що приготування їжі потребує часу.

«Вечеряти постарайтесь більш легкою їжею. Наприклад, салат, риба на пару, запечені овочі. Варто їсти ті продукти, від яких не потовстішати, але вони будуть насичувати організм корисними речовинами. Це можуть бути: салат з добавкою м’яса телятини або філе індички, салат із заправкою нежирної сметани, трішки олії чи йогурта, але не майонезу, варені яйця, дієтичний омлет без добавки борошна. Якщо любите готувати м’ясні страви – спробуйте їх тушкувати чи запікати: дієтична запіканка, риба з овочами», – радить Юрій.

Нагадаємо: як закарпатцям тримати себе у формі під час новорічних свят (ВІДЕО).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фігура #тонус #форма #схуднення #дієта #тренер #фітнес
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...