• Головна
  • Кір в Україні: все про хворобу від ужгородського лікаря-інфекціоніста
Здоров'я
19:00, 12 січня 2018 р.

Кір в Україні: все про хворобу від ужгородського лікаря-інфекціоніста

Здоров'я

Детально про кір, його симптоми та профілактику ознайомлює Віктор Петров, сімейний лікар, лікар-інфекціоніст медичного центру "Prevention".

Кір надзвичайно заразне захворювання, не буває хронічним і уражає людей які не хворіли раніше на кір та не мають щеплення від вірусу кору. Вірус уражає слизові оболонки горла та очей, з поширенням на інші органи, в тому числі на центральну нервову систему, органи слуху.

Всі 100 відсотків людей які контактувати з вірусом і не мають захисту захворіють через 7 або максимум 21 день від контакту.

Кір в Україні: все про хворобу від ужгородського лікаря-інфекціоніста, фото-1

Потрібно мати на увазі, що КІР повітряна інфекція і поширюється при розмові, кашлі, чханні та близькому спілкуванні. Вірусні частинки дуже маленькі і летючі, тому поширення можуть відбуватися і через вентиляцію, та через інші приміщення.

Кір в Україні: все про хворобу від ужгородського лікаря-інфекціоніста, фото-2

Початок захворювання завжди гострий, сильний головний біль, слабкість, температура, нежить, кашель - звичайно сухий, болісний, або гавкаючий, зів та горло червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені, запалення слизової оболонки очей - кон'юнктивіт, на очах очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом з'являється гнійні виділення. На слизовій оболонці щік, ясен і губ - характерні для кору малесенькі білусоваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Коплика).

Кір в Україні: все про хворобу від ужгородського лікаря-інфекціоніста, фото-3

На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня тулуб, ще через день - на руки й ноги. Коревий висип являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирців, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям.

Кір в Україні: все про хворобу від ужгородського лікаря-інфекціоніста, фото-4

Кір небезпечний для діток та дорослих, які мають алергію, діти з малою вагою та хронічними хворобами.

Ускладнення частіше виникають у дітей до року, недоношених та ослаблених дітей та дорослих. Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; око - кон'юнктивітом, блефаритом; травної системи - диспепсії; запаленням середнього вуха - отитом або слухової труби - евстахеїтом. У маленьких дітей часто буває стоматит.

Найважчі ускладнення - менінгіт і енцефаліт. Більшість дітей (на відміну від дорослих) переносять цю хворобу без наслідків.

Всі діти та дорослі, які перехворіли мають напружений імунітет проти кору та в подальшому не хворіють.

Найкращий захист від кору це вакцинація вакциною, яка містить 3 компоненти: КІР, ЧЕРВОНИЧКУ, ПАРОТИТ. Вводиться в 12 місяців та в 7 років. Також можна вводити вакцину дорослим, які не мають імунітету.

Кір в Україні: все про хворобу від ужгородського лікаря-інфекціоніста, фото-5

Перевірити імунітет можна провівши дослідження крові на Ig G до кору.

За додатковою консультацією чи з питань лікування звертайтесь в Медичний центр "Prevention".

Адреса: вул. Грибоєдова, 20Б

Телефон: рецепція +38 095 580 09 11, +38 095 880 09 11, +38 095 580 04 11

Сайт

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кір #вакцинаціякір #спалахкоруужгород #кірзахворювання #кірлікування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...