Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Популярність секонд-хенду в Україні та зокрема і в Ужгороді щороку зростає. Люди перестають ходити на базари та в дорогі торгові центри і віддають перевагу магазинам із вивісками «Second Hand», «Кіловка», «Планета Секонд Хенд», «Econom Class».

У багатих країнах люди йдуть в «секонди», щоб знайти щось оригінальне та стильне, а у бідних – це щоденна дійсність, оскільки новий одяг надто дорогий.

Чому ж популярність таких магазинів зростає, в чому особливість «секонд-хендів» в Ужгороді та як обирати там одяг, щоб виглядати стильно? Про це ми запитали в ужгородки Беати. Дівчина вже 5-й рік захоплюється секонд-мандрами в пошуках ексклюзивних речей і погодилась поділитись своїми лайфхаками.

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1
Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2

Середа, 10 січня, 9.00 ранку. Разом з Беатою заходимо в один із секон-хендів на площі Корятовича в Ужгороді.

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3

Відразу помічаємо черги у магазині та швидкість рухів людей у перебиранні вішаків.

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-4
Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-5

«Це нормально, сьогодні просто завіз» − заспокоює Беата і веде до барвистих суконь.

Дівчина розповідає, що важкі речі у день «завозу», як правило, залишають до наступного дня, коли вони вже продаються зі знижкою:

«В перший день «завозу» варто йти за базовими речами: джинсами, штанами, футболками, блузками та сорочками. В мене багато одягу з цього «секонду»: H&M, Atmosphere, Topshop, Zara, Marks & Spencer, River Island, Vero Moda, Next. Ціни різняться від дня. Чим більше часу минуло після завозу – тим дешевшою є річ. У певні дні за 40-50 грн, а то й дешевше можна знайти непогані джинси, светри, спідниці, платтячка».

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-6

Стосовно того, чому ужгородці обирають «секонд-хенд» Беата каже: «Справа в тому, що люди розуміють, що одяг з Європи відрізняється своєю високою якістю пошиття, адже в «секонди» речі привозяться з Великої Британії. Там Ви не знайдете речей, у яких криві шви, або стирчать нитки, а дизайн речей завжди модний і підібраний зі смаком, що мені дуже подобається. Я думаю, якщо дуже постаратись, то кожен може знайти круті речі у «секондах» і задовольнити свої потреби».

У Беати ще зі шкільних років є свій стиль в одязі, який їй дуже подобається. Про свій захват англійським стилем дівчина розповідає:

«Мені завжди подобалась Велика Британія і все, що з нею пов’язано. Жителі Англії ще здавна відрізнялися тонким смаком і вмінням підбирати ідеальні комплекти одягу. Мені імпонує не лише їх стиль в одязі, а й загалом стиль життя та менталітет. Англійський стиль в одязі має на увазі суміш недорогого одягу з один-двома більш дорогими аксесуарами або атрибутами (сумка, окуляри, взуття). Бути одягненим з ніг до голови в дорогі марки вважається в Лондоні поганим тоном. Я багато читала про це і переглянула фільмів та прочитала книжок. Це все, мабуть, і вплинуло на мій стиль».

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-7

Дівчина згадує цікаві випадки свого шопінгу:

«Якось я дуже хотіла джинсовий комбінезон. Я обходила багато магазинів в Ужгороді і не знайшла того, який би мені сподобався. І випадково, зайшовши в один із «секондів», я побачила перед собою той, який так довго шукала. Було відчуття, наче він мене там чекав: підійшов і фасон, і розмір, і якість. Він тепер є однією з моїх улюблених речей в шафі».

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-8

Окрім одягу, Беата іноді натрапляє на цікаві книжки.

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-9
Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-10

На запитання, якими правилами користується, обираючи речі у «секонд-хенді», дівчина ділиться:

«Я не оцінюю людей по одягу. Але одяг, як на мене, є одним із способів самовираження особистості. Для мене головне, щоб річ була якісною, без дефектів та пасувала мені і була зручною. Також я завжди шукаю річ, яка має якусь унікальність, не схожа на інші. Коли я її знаходжу - без роздумів відразу купую. Є в моєму гардеробі і вінтажні речі з 90-х та одяг світових брендів, які я купила за копійки. В одному із торгових центрів Львова у магазині «Zara» знайшла топ із цінником 700 грн, аналогічний своєму, який купила в Ужгороді в «секонді» за 30 грн. Це мене тоді приємно вразило!».

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-11 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-12

Дуже цікаво, що дівчина ніколи категорично не купує речей із хутра. Поянює це своїми етичними міркуваннями.

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-13 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-14

Під час розмови Беата знаходить чорну спідницю, яка на перший погляд виглядає дуже просто і біжить швидко в примірочну.

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-15

Купивши опісля спідницю за 20 грн, дівчина пояснює свій вибір:

«Так, вам можливо здалось, що вона проста, але я знаю, з чим я її можу одягнути і з яким одягом вона буде гармонійно виглядати. Тому я її і купила. Раніше я не думала над тим, що варто купувати речі зважаючи вже на наявний гардероб. Зараз я підбираю речі з думкою, з чим я носитиму ту чи іншу кофтинку. І раджу кожному про це думати, купуючи одяг в магазинах. Бо інакше - вони будуть займати лише місце в гардеробі».

В Ужгороді є люди які займаються тим, що збирають, сортують, переробляють одяг «секонду», а згодом перепродують, каже дівчина:

«Я сама була свідком цього, коли куртку, яку я бачила в «секонді» хотіли мені продати вдвічі дорожче».

Більшість сприймає похід у «секонд-хенд», як щось ганебне і соромиться розповідати про свої покупки. Беата каже, що ніколи не соромиться казати, де вона придбала той, чи інший одяг. Іноді, коли є час та бажання, походи по «секондам» дають дівчині можливість відволіктися і займатися «шопінгом» за доступними цінами.

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-16
Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-17

Лайфхаки від Беати:

· Похід у «секонд» − це свого роду «полювання». Потрібно не лінуватися і переглянути кожну вішалку, а не три речі і від розчарування йти.

· Обов’язково після покупки потрібно прати одяг.

· Я не вірю в енергетику одягу. Я вірю в те, що лише люди можуть ділитися нею один з одним. А речі тут ді до чого.

· Варто вибирати ті речі, які дійсно пасують і головне, щоб річ подобалась саме Вам.

· Потрібно також зважати на якість тканини та відсутність дефектів.

Дуже цікавим є те, що одяг із «секонд-хенду» надихнув дівчину на творчість і нещодавно він став натхненням для створення ідеї «лінійки» білих футболок із нашивками, які дівчина взялась нашивати разом із подругою.

До вишивки футболка виглядала ось так:

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-18
Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-19

Після того, як дівчина прикрасила її оригінальним рослинним орнаментом, футболка виглядає зовсім по-іншому:

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-20
Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-21

У майбутньому Беата хоче навчитись шити одяг та зробити це одним із своїх хобі.

Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-22 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-23 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-24 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-25 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-26 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-27 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-28 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-29 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-30 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-31 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-32 Як одягатися у «секонді» і виглядати стильно: лайфхаки від ужгородки (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-33

Нагадаємо: чим небезпечні закарпатські секонд-хенди: відео.

люди Ужгород одяг унікальність
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
4948 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі