09:00, 8 січня 2018 р.

Цей день - 8 січня

Доброго ранку, друзі!

Сьогодні на календарі 8 січня!

День ангела

Свій день ангела відзначають Августа, Агрипіна, Василь, Григорій, Дмитро, Костянтин, Леонід, Марія, Микола, Михайло, Никодим, Олександр та Юхим.

Вітаємо!

Головні події 8 січня :

Захоплення замку Монако, 1297

Згідно з легендою, 8 січня 1297 року політичний біженець із Генуї Франческо Грімальді на чолі групи соратників хитрістю захопив замок на скелі Монако, що виходить у Середземне море неподалік Ніцци, і утримував його протягом наступних чотирьох років. Цю дату прийнято вважати початком правління династії Грімальді та держави Монако, яка перебувала під протекторатом Генуезької республіки, Іспанії, Франції та Сардинського королівства і здобула незалежність в середині XIX століття.

Остання битва Англо-американської війни1815

Незважаючи на те, що між США і Великобританією ще в грудні 1814 року було підписано мирний договір, 8 січня 1815 року в Новому Орлеані відбулась остання битва англо-американської війни, яка виявилась і останнім збройним конфліктом між цими країнами у подальшій історії.

Табулятор Германа Холлеріта1889

8 січня 1889 року доктор Герман Холлеріт отримав патент No. 395 781 на винайдену ним табуляційну машину, яка дозволяла підраховувати статистичні дані шляхом зчитування інформації зі спеціальних перфорованих карт. Перше практичне застосування машина Холлеріта знайшла в 1890 році при підведенні підсумків перепису населення, зокрема при систематизації даних за віком, статтю і зайнятістю.

Помер Франсуа Міттеран, 1996

Цей день - 8 січня, фото-1

8 січня 1996 року в Парижі від раку на 81-у році життя помер Франсуа Міттеран, 21-й президент Французької Республіки з 1981 по 1995 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цейдень #8січня
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...