18:00, 8 грудня 2017 р.
ТОП кращих книжок та авторів серед ужгородців у 2017 році: фоторепортаж
В різні епохи та часи цінність книги завжди залишалась незмінною. Навіть зараз, коли світ заполонили комп’ютерні технології, ґаджети та електронні книжки, паперове джерело знань не змінює своїх позицій. Сайт міста Ужгорода, завітав до книгарень міста, щоб поцікавитись, які книжки найчастіше купували люди протягом 2017 року та якими авторами цікавились.
Заходимо в книгарню на вулиці Льва Толстого. Знайомимось із власницею і продавчинею, з іменем героїні Шекспіра, пані Джульєттою. На запитання кореспондента про те, чим найбільше цікавляться ужгородці каже:
«Щороку літературний ринок поповнюється низкою нових цікавих книг. Тішить, що якісних українських перекладів стає більше. Класику як купували раніше, так і купують зараз. І не важливо – чи це російською, чи це українською мовою. Мова тут ні до чого. А от прикро, що в нас немає жодного словника угорської мови. І взагалі, коли приходять іноземці, я знизую плечима, бо не знаю, що запропонувати людям, обмаль іноземної літератури. В нас переклади роблять або за кошти самих авторів, або державні кошти. У сусідньому Львові ситуація набагато краща».
ДОРОГА РОСІЯ
«Погляньте на верхні полиці. Розумієте тепер чому російськомовна класика так високо?», - запитує пані Джульєтта.
Спочатку виникає відповідь: «Бо ж це світова класика, література вищого ґатунку!». Насправді тому, що ті ж самі книжки, лише українського видавництва, набагато дешевші, тому їх купують частіше.
На полицях книгарні можна помітити так багато різножанрового вибору, що піти з магазину з порожніми руками просто не можливо.
ПСИХОЛОГІЯ, ІСТОРІЯ І ГАРРІ ПОТТЕР
За спостереженнями продавчині книгарні протягом 2017 року популярними були книжки з мотивуючої психології, лідерства, розвитку особистості та філософії. Зокрема це творчість Робіна Шарма, Роберта Чалдіні, Роберта Кійосакі, Дейла Карнегі. Цікавились часто також книжками американської журналістки Регіни Бретт.
Популярними книжками по продажу були: «Список Шиндлера» Томаса Кініллі, «Куди приводять мрії» Вінсента Ворда, «Картковий будинок» Майкла Доббса, роман «Воно» та інші романи короля жахів Стівена Кінга, «Шантарам» Грегорі Девіда Робертса, та збірки романів Ремарка.
Щодо сучасної літератури, то популярними є творчість Сергія Жадана, Андрія Любки, Юрія Андруховича, Андрія Кокотюхи.
Читають також наших закарпатських письменників: книги Мирослава Дочинця, Дмитра Кешелі, Сергія Федаки, Петра Скунця. Особливою популярністю користуються книги на історичну тематику Володимира Белінського, зокрема книга «Країна Моксель».
Є книжки, які часто купують в подарунок. Найчастіше це книжка Йосипа Кобаля «Ужгород відомий та невідомий» та збірки поезій Ліни Костенко.
Серед літератури для дітей популярною залишається класика дитячої літератури від Всеволода Нестайка та книжки Олександра Волкова для дітей і про дітей.
Вже багато років популярною книгою є «Гаррі Поттер» Джоан Роулінг, різноманітні розвиваючі книжки для дітей серії «Віммельбух». Особливість останніх полягає у тому, що вони передбачені для зовсім маленьких діток, так як вони без тексту і насичені цікавими малюнками та ілюстраціями.
Також масово розкуповують дитячу літературу видавництва «Абабагаламага» та розмальовки-антистрес.
Підходимо до жінки, яка вибирала в той час книжки для дітей.
«Останнім часом для своєї донечки купую книжки-енциклопедії, та різноманітні книжки для творчості своїми руками»,- каже пані Ольга.
ТОП книжок від «Кобзаря»
Наступною стала популярна книгозбірня в центрі міста «Кобзар». Поспілкувавшись із продавцем Мариною, сайт міста Ужгорода, виділив такий рейтинг найпопулярніших книг 2017 року:
· «Історії про життя, смерть і нейрохірургію» ( Генрі Марш);
· «Викинь мотлох із життя!» (Марі Кондо);
· «Триста поезій» (Ліна Костенко);
· «Не відпускай мене» ( Ішіґуро Кадзуо);
· «Велика Магія» ( Елізабет Ґілберт);
· «Крадійка книжок» (Маркус Зузак );
· «До зустрічі з тобою» (Джоджо Мойес );
· «Шантарам» (Грегорі Девід Робертс);
· «Стратегії геніїв» (Майкл Кусумано).
Під час огляду книг підходимо до відвідувача книгарні Юрія, щоб запитати, які у нього вподобання у літературі.
Хлопець відповідає: «Цікавлюсь літературою антиутопії. Люблю читати твори письменника Лавкрафта».
У кожного з нас різні смаки на літературу, з якими прийнято «не сперечатись». Однак той «після смак», який залишає після себе прочитана книга у вигляді роздумів, мрій, фантазій та сподівань нікого не залишить байдужим.
Нагадаємо, ТОП найпопулярніших книжок серед ужгородців минулого року: відео
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Найкращі патчі під очі: порівнюємо можливості різних пропозицій
Новини компаній
09:00
26 вересня
Митці з України та ЄС представили виставку творчих робіт, у яких переосмислили культурний зв'язок між Україною та Євросоюзом
Новини компаній
15:00
25 вересня
Забудь про нудні уроки разом з «Альтернативою»!
Партнерський матеріал
14:20
23 вересня
09:00
23 вересня
21:02
19 вересня
Оголошення
13:00, 1 жовтня
3
21:58, 25 вересня
26
13:00, 1 жовтня
136
10:50, 25 вересня
live comments feed...