Здоров'я
18:10, 7 грудня 2017 р.
Випадки захворювання на кишковий грип в Ужгороді: симптоми і профілактика
Здоров'я
Про хворобу, її симптоми та профілактику розказує Метенканич Наталія, лікар-педіатр, сімейний лікар Медичного центру "Prevention":
"Не дивлячись на те, що на вулиці похолодало, звернень за медичною допомогою по питанню діарей менше не стало. Захворювання на кишковий грип, найчастіша причина проносу у дітей, а як наслідок - інтоксикації і потрапляння до інфекційної лікарні.
Ротавірусна інфекція (або кишковий грип) – інфекційне захворювання, яке викликається ротавірусами. Ця інфекція є найчастішою причиною діарей у дітей.Щорічно в світі реєструється до 25 млн. випадків захворювання, з них 600-900 тисяч з летальним наслідком.
В Ужгороді реальний рівень захворюваності - 14-17% діток до 3 років, які перехворівають на ротавірусну хворобу.
95% дітей переносять ротавірусну інфекцію до 5-ти років. Механізм передачі вірусу – фекально-оральний під час прямого контакту, під час вживання в їжу інфікованих ротавірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (меблі, одяг, іграшки, підлога тощо). Ротавірус дуже легко передається від людини до людини.
Симптоми захворювання:
- Гострий початок;
- Підвищення температури тіла до 38,0-38,5 і вище (якщо температура тіла не перевищує 38 градусів, цілеспрямовано її знижувати не рекомендується, так як саме при досягненні таких показників ротавірус гине);
- Можлива багаторазова блювота;
- Постійні ниючі болі в животі, втрата апетиту;
- Рясний рідкий стілець з домішками води та неперевареної їжі, наявність слизу в калі. Стілець жовтуватого відтінку, з неприємним кислим запахом;
- Можливий катар верхніх дихальних шляхів (нежить, кашель).
У половини всіх випадків захворювання на ротавірусну хворобу у дітей розвивається токсикоз з ексикозом (обезводнення). Особливо швидко зневоднення наступає у дітей. Чим менша дитина, тим швидше настає ексикоз. Найчастіше хворіють діти з 6-ти місяців до 2 років.
Інкубаційний період
Проникнувши в організм людини, ротавірус переміщається в тонку кишку, де починає розмножуватися. Приблизно через два дні після попадения ротавірусу в організм людини з’являються перші симптоми ротавірусної інфекції. Період часу між зараженням і появою перших симптомів називають інкубаційним періодом ротавірусної інфекції.
Після інкубаційного періоду ще 3-7 днів тримається гострий період, а 4-5 днів треба для відновлення.
Лікування
Для діагностики ротавірусної інфекції у дорослих зазвичай потрібно безпосередній медичний огляд для виявлення симптомів інфекції і, в деяких випадках, аналіз калу. Специфічного лікування від ротавірусної інфекції у дорослих не існує, тому при появі перших симптомів захворювання необхідні підтримуючі заходи, які, зокрема, попереджають ускладнення інфекції (зневоднення). Зазвичай у дорослих симптоми ротавірусної інфекції зникають самостійно через два-три дні. В період захворювання рекомендується дотримуватися постільного режиму, пити більше рідини і приймати жарознижуючі препарати для зниження температури.
Лікування ротавірусної інфекції у дітей також спрямоване на усунення симптоматики та профілактику зневоднення. Як правило, тільки один із 40 захворілих дітей потребує лікування ротавірусної інфекції в умовах стаціонару.
Але, при стійкому підвищенні температури тіла, нестримної блювоти або багаторазової діареї, госпіталізація та лікування ротавірусної інфекції у дітей в умовах стаціонару є обов'язковими мірами! Наявність даних симптомів призводить до стрімкого зневоднення організму - стану, яке загрожує здоров'ю дитини.
Основний спосіб профілактики - регулярне миття рук з милом, особливо в дитячих садках і інших освітніх установах. На харчоблоках їдалень в будь-якому закладі потрібна обов'язкова термічна обробка молока, води та інших продуктів. Слід дотримуватись виконання санітарних норм у водопостачанні та каналізації в дитячих установах.
Якщо ротавірус вже проявив себе, особи, що наглядають за хворим, повинні часто мити та обробляти руки антисептичними засобами. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус і попереджає передачу захворювання іншим особам.
В наш час найнадійнішим методом профілактики цього захворювання вважається вакцинація.
Ротавірусна вакцинація здатна забезпечити ранній захист від інфекції на рівні природнього. Історія винаходу вакцини проти ротавірусу розпочалась в 1970-х роках.
На сьогоднішній день в країнах Європи та в Україні зареєстрована вакцина Ротарикс (GlaxoSmithKline).
Ротарикс - оральна (через рот) моновалентна вакцина, яка містить живі ослаблені людські віруси. Курс вакцинації складає 2 дози. Перша доза може бути призначена з віку 6 тижнів. Інтервал між введенням першої та другої дози повинен становити не менше 4 тижнів. Курс вакцинації потрібно закінчити до досягнення 6 - місячного віку.
Вакцинація ротариксом.
ВОЗ рекомендує включити вакцинацію проти ротавірусної інфекції в національні програми імунізації усіх країн. Завдяки високому рівню захисту та безпечності вакцині Ротарикс в 2006 році була присвоєна престижна премія Галена.
До речі, якщо так сталося, що у Вашої дитинки є підозра на кишковий грип, потрібно негайно провести обстеження на Ротавірусну інфекцію. Це зробити нескладно. Просто потрібно використати спеціальний тест.
Тест для виявлення антигенів ротавірусу
За додатковою консультацією чи з питань лікування звертайтесь в Медичний центр "Prevention".
Адреса: вул. Грибоєдова, 20Б
Телефон: рецепція +38 095 580 09 11, +38 095 880 09 11, +38 095 580 04 11
Сайт: http://prevention.0312.ua/
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
09:39, 29 вересня
live comments feed...