• Головна
  • Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО)
Подія
16:40, 17 листопада 2017 р.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО)

Подія

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні в рамках свого дводенного робочого візиту на Закарпаття побувала в ужгородській спеціалізованій ЗОШ №4 із поглибленним вивченням словацької мови.

Лілія Михайлівна зайшла на урок у початкові класи, де навчання проводиться словацькою мовою, - повідомляє ужгородська міська рада.

В одному з них, другому, вчителем за контрактом працює пан Ян зі Словаччини, він викладає в Ужгороді вже 6-ий рік. Діти саме вивчали шестикутники, малюючи їх пальчиками в коробках із цукром, куштували мед, який бджоли складають у соти-шестигранники.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО), фото-1

Гриневич відзначила, що вчитель застосовує творчий, креативний підхід до проведення уроку, на який орієнтуватиметься і нова українська школа за реформою і новим законом про освіту. Також поспілкувалася з дітьми, аби відчути, як вони володіють українською.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО), фото-2

Побувала пані міністр також на уроці хімії, де запитувала дітей, чи не важко їм після навчання в початкових класах словацькою з 5-го класу вивчати предмети українською. Школярі запевнили, що коли і є труднощі, то вони минають за тиждень-два.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО), фото-3

У 7-класників на уроці математики пані міністру розповіли, що школа вже третій рік працює в рамках експерименту про мультилінгвальну освіту і, скажімо, нову тему з тієї ж математики розбирають українською, потім дають термінологію словацькою. За словами вчительки, контрольні та тести обома мовами підтверджують, що діти вільно володіють знаннями обома мовами.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО), фото-4

Відтак Лілія Гриневич відповіла на запитання журналістів. Відзначила зусилля та ресурси, які використовують педагоги ужгородської школи №4, у тому числі ті, що зі Словаччини, щоб зробити навчання цікавим. Щодо нового закону і, зокрема, навчання мовами нацменшин, наголосила, що треба дочекатися висновків Венеціанської комісії і відповідно до них імплементувати закон. Важливо створювати нові методики, підходи, видавати нові підручники, проводити навчання педагогів.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО), фото-5

Міністр висловила жаль, що позиція Угорщини щодо статті 7 українського закону про освіту більше політична, зокрема з огляду на майбутні вибори у цій країні, ніж стосується власне освіти дітей і їхньої майбутньої успішності в житті. Щодо того, що більше 64% випускників зі шкіл з викладанням мовами нацменшин не можуть скласти ЗНО, сказала, що це вина не дітей, а держави, яка за роки незалежності не зробила систему, котра б забезпечувала вільне оволодіння державною мовою.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО), фото-6

Пані міністр також відзначила, що 5 шкіл із використанням навчання польською в Україні якраз «вписуються» в норми нового закону про освіту і там процес викладання суттєво не зміниться. Ведуться також перемовини з румунською стороною і насамперед щодо хорошого досвіду, який уже є з використанням білінгвальної (двомовної) освіти.

За словами пані Гриневич, Міністерство у Верховну Раду представить кілька моделей для навчання представників нацменшин, а громади на місцях, батьки і вчителі зможуть обирати, як саме організовувати навчальний процес. Бо головне – не обмежувати дитину, коли вона може бути прив’язана лише до регіону з компактним проживанням нацменшини, та й то лише на низькокваліфікованій роботі чи виїздити за кордон, а дати їй усі можливості для вибору життєвого шляху. У цих моделях враховуватимуть, насамперед, про яку мовну групу йдеться – близька вона до української, чи зовсім інша, скажімо, фіно-угорська, і тоді потрібні інші методики, а також, чи має можливість дитина поза школою спілкуватися, оволодівати українською, а чи живе в іншомовному середовищі.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО), фото-7

Лілія Михайлівна також розповіла, що на зустрічі в УжНУ закликала зосередитися на підготовці двомовних педагогів із різних предметів і що для цього міністерство готове збільшити держамволення на підготовку саме таких педагогів. Також на підвищення кваліфікації вителів, насамперед початкових класів та тих, що в школах з мовами національних меншин, уже в бюджеті 2018 року планують закласти близько 350 мільйонів гривень.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО), фото-8

Згодом Лілія Гриневич перейшла у зал Словацького культурного центру, який діє при школі №4, і поспілкувалася з батьками дітей, які тут навчаються. Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв на цій зустрічі привітав міністра і подарував нещодавно виданий, зібраний зі світлин різних професіоналів та любителів, фотоальбом про наше місто.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала "словацьку" ЗОШ №4 в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО), фото-9

Батьки розпитували Лілію Михайлівну про те, якою буде школа в результаті реформ, у тому числі, як забезпечуватиметься можливість вивчати мову національних меншин.

Керівник культурно-освітньої організації «Матіца словенська» Йосип Гайніш зазначив, що хотілося б, аби діти не втрачали навички початкової школи і більш широко опановували предмети словацькою в старших класах. Міністр наголосила, що в одному із пунктів 7 статті нового закону «Про освіту» прописано: від 1 до кількох предметів може вивчатися мовою країн Європейського Союзу, і вибір громади, батьків, як це реалізовувати.

Нагадаємо, Як в Ужгороді святкували День української мови та писемності в школах №3 та №10: ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гриневич #ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...