Сьогодні, 17 листопада Україна разом з усім світом традиційно відзначають день студента. Вчора ж професійне свято відзначили працівники радіо, телебачення та зв’язку.

З цієї нагоди 0312.ua поспілкувався зі студенткою із Закарпаття, яка встигає поєднувати навчання у виші із роботою у галузі телевізійних ЗМІ, а ще бере активну участь у житті Ужгорода та знаходить час для запального хобі, пов’язаного з полум’ям вогню та виконанням чуттєвих пісень.

Наша співрозмовниця – 20-річна Іванна Стець – телеведуча ранкового шоу «Ранок на Тисі» та студентка філологічного факультету УжНУ.

Іванко, кажуть, що студентські роки-найцікавіший період в житті людини. Що для тебе значить студентське життя?

Студентське життя – це, коли ти вже ніби і дорослий, але ще не дуже. Коли ніби і позиціонуєш себе як серйозну особистість, але разом з тим радієш солодким подарункам на Миколая. Студентське життя – це драйвовість, непередбачуваність, спонтанність і стресовість. Отакий мікс.

Які моменти є особисто цінними?

Це, безумовно, пари. Можливо звучить дещо абсурдно, і зовсім не на таку відповідь ви чекали, але це правда. У нас дуже веселі пари. І той досвід, який ми переймаємо на заняттях від викладачів особисто для мене – безцінний.

Маєш кумирів-викладачів, які вплинули на твою свідомість?

Кожен з викладачів, так чи інакше, вплинули на мене, формували і формують мій світогляд. За 4 роки навчання їх було дуже багато, і я вдячна кожному за їх професіоналізм. Так як, попереду держіспити, дозвольте мені не називати поіменно (сміється)

Чому ти обрала фах філолога?

Я звичайно не хочу відповідати за всіх, але якщо ви поставите це питання студентам нашого факультету, то 90% відповідей виглядатимуть приблизно так: «В школі я дуже любила читати, і коли вступала на філфак, уявляла, що переважно цим ми і займатимемось». От і я сміло можу зарахувати себе у ці 90%. Соромно зізнатись, та в школі мої уявлення про філологічний відрізнялись від реальності. Я дійсно пов’язувала навчання на факультеті з читанням книг, розборами речень і т.д. От таким романтизованим уявлявся мені ще за шкільних років філологічний факультет.

Чи знайшла в університеті однодумців, друзів?

Куди ж без них? Університет подарував мені купу цікавих знайомств, і продовжує це робити. З різних курсів, з різних факультетів, з різних університетів. УжНУ подарував мені хай і не багато, але справжніх вірних друзів, які, я впевнена, зі мною на все життя.

Чи було в тебе студентське кохання?

Якщо сильну симпатію до викладача можна назвати студентським коханням, то так…було. А якщо чесно, то ні. Причину, гадаю, варто шукати у специфіці нашого факультету – нам катастрофічно бракує хлопців!

Зазвичай, любов до мови та літератури виховує вчителька. Якою була твоя вчителька мови та літератури у школі? Чи була вона для тебе взірцем? Чи, можливо, завдяки їй ти обрала філологічний фах?

Таааак, так, так. Саме вчителька української мови та літератури- Клевець Марія Іванівна допомогла мені визначитись з факультетом. Причому, зробила вона це геть несвідомо. Цей вчитель – надзвичайно професійна людина. Досі пам’ятаю її уроки. Вона завжди вміла завоювати увагу учня та доступно пояснити матеріал. Марія Іванівна була суворим педагогом, точніше – вимогливим. Зараз, до речі, ми не припиняємо спілкування. Коли я приїжджаю додому, то ми намагаємось зустрічатись. Якщо в майбутньому мені доведеться пов’язати своє життя з педагогічною діяльністю, то саме такою вчителькою я б хотіла стати.

Ти жила в гуртожитку?

Так, я і зараз живу. Вже 4-й рік не зраджую йому. Хоча вже хотілося б (Посміхається). Гадаю, найближчим часом це питання вирішиться.

У всіх студентів настає сесія… Як проходять твої сесії? Чи були перездачі?

Як проходять мої сесії? Стре-со-во! Як і у більшості, напевно. На жаль, через зайнятість на роботі, я маю такий грішок, як пропуски занять. Звичайно, намагаюсь відпрацювати всі «н», і дякую викладачам за те, що дають таку можливість, але все ж… Період сесії – це час моєї підвищеної активності як студента – тоді Іванка перетворюється на справжнього «ботана». Хоча все ж, напевно, недостатньо я готувалась, тому що одне перескладання таки у мене було. І були сльози, розчарування…Але я швидко опанувала себе, вивчила матеріал і закрила цю неприємність «перескладання».

Завжди всі студенти жаліються на ранки, які часто до студентів є суворими. Ти зараз працюєш на телебаченні «Ранок на Тисі». Любиш свої ранки?

Ранок – це моя найпродуктивніша пора. Пов’язано це, звичайно, з роботою. Скільки ж можна встигнути, якщо прокинутись о 5 год! Звичайно, мені не вистачає сну, як і кожному студенту. Але я на цьому ніколи не акцентую увагу. І часто через це трапляються кумедні ситуації: я засинала в маршрутках, на робочому місці і в кінотеатрах. Це улюблені історії моїх друзів.

Яким було твоє найцікавіше інтерв’ю?

Для мене, як для журналіста, цікаві інтерв’ю – це ті, де людина розкривається і постає перед тобою геть іншою особистістю, ніж ти знав її. На це питання мені найважче відповісти, тому що за 3 роки роботи їх стільки було! Але інтерв’ю, яке запам’ятається надовго, я провела з Ольгою Сумською. Це розкішна жінка, яка своєю щирістю підкорила мене і всіх глядачів.

З ким із знаменитостей ти мріяла б поспілкуватись?

Опра Вінфрі. Щоразу коли згадую про неї, пробігають «мурахи». Це мій ідеал, у всіх сенсах. Жінка-феномен, легенда американського телебачення. Її історія успіху вражає і вкотре переконує людство – досить мріяти! Варто діяти!

Як проводиш свої вихідні?

Мої вихідні – це можливість завітати на культурні події нашої області: вистави, концерти, презентації книг, виставки і т.д. Або з’їздити на круті тренінги, знову ж таки, пов’язані з улюбленою журналістикою. На вихідних я намагаюсь хоча б раз в місяць з’їздити на Міжгірщину, до своїх батьків. Це відпочинок тіла, розуму і духу.

Знаємо про твоє захоплення музикою. Що тебе надихає ?

Так, дійсно. З моєю подругою ми створили невеличкий творчий тандем: вона пише пісні, і ми разом їх виконуємо. Все чим я займаюсь у житті – це мої хобі, і аж ніяк не робота. Точніше, це завжди балансування між роботою і хобі. Я щаслива, що можу займатись тим, що приносить неймовірне задоволення, і дає можливість відчувати певну фінансову незалежність.

Хто улюблені письменники?

Юрій Винничук, Айн Ренд, Пауло Коельйо, Селінджер, Г. Маркес ….Продовжувати?) Їх дуууже багато.

Якщо говорити про ідеального студента, то який він, студент 21 століття?

Студент 21 століття – це людина, що вміє балансувати між навчанням і відпочинком. Він вміє правильно розставляти пріоритети. Сучасний студент – це людина, що тримає руку на пульсі подій. Він активний, і має хобі. Він вміє керувати своїм часом, і незалежний від обставин.

Знаю, що на філологічному факультеті через брак часу неможливо повністю прочитати всі книги до кінця, часто це лише критика. Яку книжку ти б залюбки прочитала ще раз і порадила всім.

Книжку? Тільки одну? Ааа, це мегаскладно! І напевно, не чесно, тому що таких книг я б назвала як мінімум 20. Але все ж…Якщо говорити про українську літературу – то це «Місто» В. Підмогильного. Світова література – Гі де Мопассан «Любий друг».

Скажи, будь ласка, окрім університету, де і як студент УжНУ може цікаво провести своє дозвілля?

Це звичайно ж, культурно-мистецькі локації нашого міста: галереї, кінотеатри, виставкові зали і т.д. Майже кожного дня у нашому місці відбуваються якісь цікаві події: фести, концерти, літчитання. Зазвичай, ініціює їх якраз активна молодь.

Що б Ти побажала сучасним студентам?

Я б побажала їм сміливості. Це стосується не тільки студентів. Часто ми не віримо у власні сили, боїмось спробувати те, про що давно тихенько мріємо. І нехай не завжди все виходить, хай буде важко. Але саме це нас і загартовує. Коли як не в студентські роки здійснювати найбожевільніші вчинки? Вперееед!

Нагадаємо, як УжНУ святкував День студента: фоторепортаж.

0312.ua

Дню студента присвячується: ужгородка Іванна Стець про «Ранок на Тисі», вогняні шоу та романтичні пісні

Сьогодні, 17 листопада Україна разом з усім світом традиційно відзначають день студента. Вчора ж професійне свято відзначили працівники радіо, телебачення та зв’язку.

З цієї нагоди 0312.ua поспілкувався зі студенткою із Закарпаття, яка встигає поєднувати навчання у виші із роботою у галузі телевізійних ЗМІ, а ще бере активну участь у житті Ужгорода та знаходить час для запального хобі, пов’язаного з полум’ям вогню та виконанням чуттєвих пісень.

Наша співрозмовниця – 20-річна Іванна Стець – телеведуча ранкового шоу «Ранок на Тисі» та студентка філологічного факультету УжНУ.

– Іванко, кажуть, що студентські роки-найцікавіший період в житті людини. Що для тебе значить студентське життя?

– Студентське життя – це, коли ти вже ніби і дорослий, але ще не дуже. Коли ніби і позиціонуєш себе як серйозну особистість, але разом з тим радієш солодким подарункам на Миколая. Студентське життя – це драйвовість, непередбачуваність, спонтанність і стресовість. Отакий мікс.

– Які моменти є особисто цінними?

– Це, безумовно, пари. Можливо звучить дещо абсурдно, і зовсім не на таку відповідь ви чекали, але це правда. У нас дуже веселі пари. І той досвід, який ми переймаємо на заняттях від викладачів особисто для мене – безцінний.

– Маєш кумирів-викладачів, які вплинули на твою свідомість?

– Кожен з викладачів, так чи інакше, вплинули на мене, формували і формують мій світогляд. За 4 роки навчання їх було дуже багато, і я вдячна кожному за їх професіоналізм. Так як, попереду держіспити, дозвольте мені не називати поіменно (сміється)

– Чому ти обрала фах філолога?

– Я звичайно не хочу відповідати за всіх, але якщо ви поставите це питання студентам нашого факультету, то 90% відповідей виглядатимуть приблизно так: «В школі я дуже любила читати, і коли вступала на філфак, уявляла, що переважно цим ми і займатимемось». От і я сміло можу зарахувати себе у ці 90%. Соромно зізнатись, та в школі мої уявлення про філологічний відрізнялись від реальності. Я дійсно пов’язувала навчання на факультеті з читанням книг, розборами речень і т.д. От таким романтизованим уявлявся мені ще за шкільних років філологічний факультет.

– Чи знайшла в університеті однодумців, друзів?

– Куди ж без них? Університет подарував мені купу цікавих знайомств, і продовжує це робити. З різних курсів, з різних факультетів, з різних університетів. УжНУ подарував мені хай і не багато, але справжніх вірних друзів, які, я впевнена, зі мною на все життя.

– Чи було в тебе студентське кохання?

– Якщо сильну симпатію до викладача можна назвати студентським коханням, то так…було. А якщо чесно, то ні. Причину, гадаю, варто шукати у специфіці нашого факультету – нам катастрофічно бракує хлопців!

– Зазвичай, любов до мови та літератури виховує вчителька. Якою була твоя вчителька мови та літератури у школі? Чи була вона для тебе взірцем? Чи, можливо, завдяки їй ти обрала філологічний фах?

– Таааак, так, так. Саме вчителька української мови та літератури- Клевець Марія Іванівна допомогла мені визначитись з факультетом. Причому, зробила вона це геть несвідомо. Цей вчитель – надзвичайно професійна людина. Досі пам’ятаю її уроки. Вона завжди вміла завоювати увагу учня та доступно пояснити матеріал. Марія Іванівна була суворим педагогом, точніше – вимогливим. Зараз, до речі, ми не припиняємо спілкування. Коли я приїжджаю додому, то ми намагаємось зустрічатись. Якщо в майбутньому мені доведеться пов’язати своє життя з педагогічною діяльністю, то саме такою вчителькою я б хотіла стати.

– Ти жила в гуртожитку?

– Так, я і зараз живу. Вже 4-й рік не зраджую йому. Хоча вже хотілося б (Посміхається). Гадаю, найближчим часом це питання вирішиться.

– У всіх студентів настає сесія… Як проходять твої сесії? Чи були перездачі?

– Як проходять мої сесії? Стре-со-во! Як і у більшості, напевно. На жаль, через зайнятість на роботі, я маю такий грішок, як пропуски занять. Звичайно, намагаюсь відпрацювати всі «н», і дякую викладачам за те, що дають таку можливість, але все ж… Період сесії – це час моєї підвищеної активності як студента – тоді Іванка перетворюється на справжнього «ботана». Хоча все ж, напевно, недостатньо я готувалась, тому що одне перескладання таки у мене було. І були сльози, розчарування…Але я швидко опанувала себе, вивчила матеріал і закрила цю неприємність «перескладання».

– Завжди всі студенти жаліються на ранки, які часто до студентів є суворими. Ти зараз працюєш на телебаченні «Ранок на Тисі». Любиш свої ранки?

– Ранок – це моя найпродуктивніша пора. Пов’язано це, звичайно, з роботою. Скільки ж можна встигнути, якщо прокинутись о 5 год! Звичайно, мені не вистачає сну, як і кожному студенту. Але я на цьому ніколи не акцентую увагу. І часто через це трапляються кумедні ситуації: я засинала в маршрутках, на робочому місці і в кінотеатрах. Це улюблені історії моїх друзів.

– Яким було твоє найцікавіше інтерв’ю?

– Для мене, як для журналіста, цікаві інтерв’ю – це ті, де людина розкривається і постає перед тобою геть іншою особистістю, ніж ти знав її. На це питання мені найважче відповісти, тому що за 3 роки роботи їх стільки було! Але інтерв’ю, яке запам’ятається надовго, я провела з Ольгою Сумською. Це розкішна жінка, яка своєю щирістю підкорила мене і всіх глядачів.

– З ким із знаменитостей ти мріяла б поспілкуватись?

– Опра Вінфрі. Щоразу коли згадую про неї, пробігають «мурахи». Це мій ідеал, у всіх сенсах. Жінка-феномен, легенда американського телебачення. Її історія успіху вражає і вкотре переконує людство – досить мріяти! Варто діяти!

– Як проводиш свої вихідні?

– Мої вихідні – це можливість завітати на культурні події нашої області: вистави, концерти, презентації книг, виставки і т.д. Або з’їздити на круті тренінги, знову ж таки, пов’язані з улюбленою журналістикою. На вихідних я намагаюсь хоча б раз в місяць з’їздити на Міжгірщину, до своїх батьків. Це відпочинок тіла, розуму і духу.

– Знаємо про твоє захоплення музикою. Що тебе надихає ?

– Так, дійсно. З моєю подругою ми створили невеличкий творчий тандем: вона пише пісні, і ми разом їх виконуємо. Все чим я займаюсь у житті – це мої хобі, і аж ніяк не робота. Точніше, це завжди балансування між роботою і хобі. Я щаслива, що можу займатись тим, що приносить неймовірне задоволення, і дає можливість відчувати певну фінансову незалежність.

– Хто улюблені письменники?

– Юрій Винничук, Айн Ренд, Пауло Коельйо, Селінджер, Г. Маркес ….Продовжувати?) Їх дуууже багато.

– Якщо говорити про ідеального студента, то який він, студент 21 століття?

– Студент 21 століття – це людина, що вміє балансувати між навчанням і відпочинком. Він вміє правильно розставляти пріоритети. Сучасний студент – це людина, що тримає руку на пульсі подій. Він активний, і має хобі. Він вміє керувати своїм часом, і незалежний від обставин.

– Знаю, що на філологічному факультеті через брак часу неможливо повністю прочитати всі книги до кінця, часто це лише критика. Яку книжку ти б залюбки прочитала ще раз і порадила всім.

– Книжку? Тільки одну? Ааа, це мегаскладно! І напевно, не чесно, тому що таких книг я б назвала як мінімум 20. Але все ж…Якщо говорити про українську літературу – то це «Місто» В. Підмогильного. Світова література – Гі де Мопассан «Любий друг».

– Скажи, будь ласка, окрім університету, де і як студент УжНУ може цікаво провести своє дозвілля?

– Це звичайно ж, культурно-мистецькі локації нашого міста: галереї, кінотеатри, виставкові зали і т.д. Майже кожного дня у нашому місці відбуваються якісь цікаві події: фести, концерти, літчитання. Зазвичай, ініціює їх якраз активна молодь.

– Що б Ти побажала сучасним студентам?

– Я б побажала їм сміливості. Це стосується не тільки студентів. Часто ми не віримо у власні сили, боїмось спробувати те, про що давно тихенько мріємо. І нехай не завжди все виходить, хай буде важко. Але саме це нас і загартовує. Коли як не в студентські роки здійснювати найбожевільніші вчинки? Вперееед!

Нагадаємо, як УжНУ святкував День студента: фоторепортаж.

Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)

Відгуки та коментарі

Написати відгук
Написати коментар

Відгук - це думка або оцінка людей, які бажають передати досвід або враження іншим користувачам нашого сайту з обов'язковою аргументацією залишеного відгука. Основний принцип - «відвідувай - відписувай ». Ваш відгук допоможе багатьом прийняти правильне рішення Коментарі призначені для спілкування та обговорення, а також для роз'яснення питань, що цікавлять

Не дозволяється: використання ненормативної лексики, погроз або образ; безпосереднє порівняння з іншими конкуруючими компаніями; безпідставні заяви, що ображають діяльність компанії і / або її послуги; розміщення посилань на сторонні інтернет-ресурси; реклама та самореклама.

Введіть email:
Ваш e-mail не відображатиметься на сайті
або Авторизуйтесь , для написання відгуку
Автор
0/12
Якість матеріалу
0/12
Актуальність
0/12
Відгук:
Завантажити фото:
Вибрати