19:20, 9 листопада 2017 р.
Як в Ужгороді святкували День української мови та писемності в школах №3 та №10: ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО
9 листопада в Україні відзначають особливе свято − День української мови та писемності. Відомо, що мова є тим багатством, яке формує національний менталітет, зберігає культурні звичаї та здобутки.
З нагоди свята кореспондент 0312.ua завітав до шкіл №3 та №10, щоб дізнатись, як вони відзначають День української мови та писемності.
У ЗОШ № 3 нас привітно зустріла директор - Світлана Фесенко. Вона провела нам екскурсію стінами школи, розказала про традиції закладу, здобутки та організацію свята.
Під час розмови в коридорах школи помічаємо святковий інтер’єр: стінгазети, виставкові саморобні ляльки-мотанки в національному вбранні.
На дверях класів розвішані орфографічні замітки для школярів. У класах також панує «шевченківський дух»: чорноброві школярки у віночках, хлопці у вишиванках, у зошитах «українські думки».
Заходимо в один з класів. На запитання кореспондента чи знають вони який сьогодні день, всі дружно відповідають «Свято української мови та писемності».
В іншому класі учні у вишиванках репетирували українську пісню, яку ми залюбки зупинились послухати.
Світлана Фесенко каже: «Незважаючи на те, що наша школа російськомовна, ми вчимо дітей шанувати українську мову. Поряд з державною, учні посилено вивчають і іноземні мови, серед яких особливе місце має англійська та чеська».
На думку пані Світлани, незмінним є твердження:
«Погоджуюсь з думкою, що «скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина». У нашій школі немає конфліктів стосовно мови, якою розмовляють учні. Всі вільно володіють державною мовою - українською, вивчають її, беруть участь у мовних та творчих конкурсах, демонструють милозвучність українських пісень та декламують вірші на конкурсах читців».
У школі з нагоди свята - насичена програма. Вчителі організували ряд тематичних заходів: виставку ляльок-мотанок, творчі перерви з співом українських пісень від учнів початкових класів, гумористичні сценки «кумасиків», показ української вишиванки.
Для учнів молодших класів був організований каліграфічний конкурс із голосуванням найкращого письма. Заплановане також проведення о 12.30 радіодиктанту.
Після святковго виступу школярів початкових класів, «зігріті» українською піснею, прямуємо до ЗОШ №10.
Всередині школі помічаємо виставку малюнків та плакатів з нагоди Дня української писемності. Помічаємо поряд з угорською й українську символіку.
В класних куточках можна побачити оформлені стенди з українським гербом, гімном та прапором.
У школі ми поспілкувались з директором Стеллою Кеслер, вчителем української мови та літератури із 24-річним стажем роботи Маргаритою Яртим та учнями школи.
«Тема державної мови в школах всієї України зараз є дуже актуальною. Я думаю, у дітях треба плекати думку, що ми всі є найперше людьми, і мова є засобом комунікації між нами. Наші школярі розуміють і можуть вільно спілкуватись як українською, так і угорською», - каже вчителька.
Маргарита Андріївна розповідає:
«Учні нашої школи не перший рік долучаються до написання диктанту в рамках святкування Дня української мови та писемності і добре справляються. Звичайно, є учні, яким тяжко дається розуміння українських фразеологізмів, синонімів та антонімів. Найпоширенішими є помилки у написанні власних назв тощо. Написання радіодиктанту у нас на добровільній основі. Цього року бажання виявили більше 20 дітей. Для наших школярів такі диктанти дають можливість відчути впевненість в собі, випробувати та застосувати знання, які вони отримують на уроках української мови».
О 12.30 розпочався радіодиктант на тему «Наші пісні». До написання долучились всі бажаючі учні 6-11 класів.
Після диктанту ми поспілкувались з директором 10-ї школи – Стеллою Кеслер.
На запитання, як святкують 9 листопада в школі, директорка стверджує:
«Ми не розмежовуємо святкування українських та угорських свят. Вчимо учнів поважати мови, долучатись до культурних традицій народів і цінувати надбання української нації. У нас всі тематичні заходи «переплітаються». Ми не оминаємо святкування визначних українських дат. День української мови та писемності стараємось провести, перш за все, з навчальною метою. Вчителі проводять виховні години, тематичні відкриті уроки державної мови, мовознавчі турніри та вікторини. Учні нашої школи також долучаються до мовного конкурсу імені П. Яцика. Цього року всі бажаючі писали радіо диктант».
Кореспондент 0312.ua вирішив переконатись, чи знають школярі творчість геніїв української літератури. Пропонуємо їм продекламувати з пам’яті декілька рядків улюбленої поезії.
Школярки Емілія, Іріс та Марія назвали імена відомих українських авторів та їх твори.
Також вони залюбки погодились прочитати декілька відомих улюблених віршів.
Редакція 0312. вітає всіх українців з Днем Української мови та писемності.
Нагадаємо, День знань в ужгородській ЗОШ №3: без позіхань, зате із бабою Ягою (ФОТОРЕПОРТАЖ).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...