09:00, 29 серпня 2017 р.

Цей день - 29 серпня

Доброго ранку, друзі!

Сьогодні 29 серпня.

День ангела

Свій день ангела відзначають Діомид та Херимон .

Вітаємо!

Головні події 29 серпня:

Викуп Атауальпи, 1533

Не дивлячись на виплату величезного викупу, 29 серпня 1533 року в місті Кахамарка іспанцями страчений Атауальпа, 13-й і останній Сапа Інка (суверенний імператор) 300-річної цивілізації інків з династії Ханан Куско.

Початок Семилітньої війни, 1756

29 серпня 1756 року король Пруссії Фрідріх II з шестидесятитисячною армією вторгся в Саксонію. Це стало початком війни, в якій брали участь більшість держав Європи і яка забрала півтора мільйони людських життів не тільки в Старому світі, але й у Південній та Північній Америці, Азії і Африці.

Нанкінський договір, 1842

29 серпня 1842 року на борту англійського військового корабля «Корнуеллс» між урядами китайської династії Цін і Великобританії підписано угоду, що завершила Першу опіумну війну. Згідно з досягнутими домовленостями під юрисдикцію Британії перейшов Гонконг, Китай відкрив для англійських суден п'ять своїх портів і був змушений виплатити сріблом 23 мільйона доларів контрибуції. Через 9 місяців Нанкінський договір ратифікували імператор Даогуан і королева Вікторія.

Перший кругосвітній переліт, 1929

29 серпня 1929 року у місті Лейхерст приземлився німецький дирижабль «Граф Цеппелін», завершивши перший в історії повітроплавання кругосвітній переліт. За 21 день дирижабль подолав майже 34 тисячі кілометрів із середньою швидкістю польоту 115 км/год і перед посадкою зробив лише три проміжні посадки у Фрідріхсхафене, Токіо і Лос-Анджелесі.

Перше випробування радянської атомної зброї, 1949

29 серпня 1949 року о 7:00 за місцевим часом на військовому полігоні в Семипалатинській області Казахстанської РСР в рамках випробувань під кодовою назвою «Перша блискавка» проведено успішний підрив першої радянської атомної бомби РДС-1, конструкція якої була практично повною копією американської плтуонієвої бомби «Товстун», скинутої чотири роки перед тим на Нагасакі. Лише через півроку Радянський Союз офіційно визнав, що став другою ядерною державою світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цейдень #29серпня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...