09:00, 26 серпня 2017 р.

Цей день - 26 серпня

Доброго ранку, друзі!

Сьогодні 26 серпня.

День ангела

Свій день ангела відзначають Максим та Тихон.

Вітаємо!

Професійні свята

День авіації України

Професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту - День авіації святкується в останню суботу серпня.

День далекобійника

Щорічно в останню суботу серпня тисячі водіїв відзначають своє професійне свято — свято підкорювачів доріг.

Головні події 26 серпня:

День барикад, 1648

26 серпня 1648 року в Парижі почалось повстання проти королеви-матері Анни Австрійської і першого міністра кардинала Джуліо Мазаріні. В цей день, що увійшов у історію як «День барикад», протистояння опозиційної Фронди і королівського двору переросло у збройні сутички і спорудженя барикад - у Франції почалась громадянська війна.

Декларація прав людини і громадянина, 1789

26 серпня 1789 року Національні установчі збори Франції прийняли «Декларацію прав людини і громадянина», яка визначила загальні та індивідуальні права всіх громадян республіки. Вона надихнула авторів Білля про права США, Загальну декларацію Організації Об'єднаних Націй з прав людини, сьогодні входить до чинної конституцію П'ятої Французької республіки і є основоположним документом в історії прав людини.

Битва за Дніпро, 1943

Цей день - 26 серпня, фото-1

26 серпня 1943 року почалась одна з наймасштабніших і найкривавіших воєнних операцій світової історії, в результаті якої були звільнені Київ і практично вся Лівобережна Україна. Масштабність операції, яка завершилась у грудні, зумовила величезну кількість жертв і безпрецедентну кількість нагороджених бійців Червоної Армії - лише за форсування Дніпра 2438 з них стали Героями Радянського Союзу, більше, ніж за весь попередній період Німецько-радянської війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цейдень #деньдалекобійника #деньавіаціїУкраїни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...