09:00, 20 серпня 2017 р.

Цей день - 20 серпня

Доброго ранку, друзі!

Сьогодні на календарі 20 серпня.

День ангела

Свій день ангела відзначає Митрофан.

Вітаємо!

Головні події 20 серпня:

Битва біля ріки Ярмук, 636

20 серпня 636 року перемогою Арабського халіфату завершилась п'ятиденна битва зі значно переважаючою армією Візантійської імперії. Вона дозволила арабам завоювати Палестину і протягом двох десятиліть підкорити Сирію, Єгипет, Західну Вірменію, Ірак та Персію, де була ліквідована Держава Сасанідів. Це була перша хвиля мусульманських завоювань, яка сприяла поширенню ісламу за межі Аравійського півострова.

Державний заповідник на могилі Тараса Шевченка, 1925

20 серпня 1925 року вийшла Постанова Ради Народних Комісарів УСРР «Про оголошення території могили Т. Г. Шевченка державним заповідником», яка дала старт процесу облаштування та перетворення могили Кобзаря на Чернечій горі в Каневі на місце пам'яті.

Битва на ріці Халкін-Гол, 1939

20 серпня 1939 року на ріці Халкін-Гол радянсько-монгольські війська під командуванням Георгія Жукова розпочали наступальну операцію з оточення і знищення японського угрупування військ, яка успішно закінчилась 31 серпня. Поразка на фронті та зміна геополітичних розкладів на світовій арені змусили японський уряд звернутися до СРСР з пропозицією припинити військові дії і відповідна угода була підписана 15 вересня 1939 року.

Убивство Лева Троцького, 1940

20 серпня 1940 року в передмісті Мехіко льодорубом смертельно поранено російського емігранта-революціонера Лева Троцького, котрий помер наступного дня. Убивцею був іспанський революціонер Рамон Меркадер, агент НКВД, що виконував особисте замовлення Йосифа Сталіна.

Закінчення Ірано-іракської війни, 1988

На виконання резолюціїї ООН 20 серпня 1988 року представники Групи військових спостерігачів Організації Об'єднаних Націй взяли під контроль кордон між Іраком та Іраном, що поклало край семилітній війні між ними. Конфлікт, що виник після зміни влади в обох країнах за домінування в Перській затоці, привів до загибелі близько півмільйона військових і такої ж кількості мирних жителів обох країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цейдень #20серпня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...