Свій день ангела відзначають Кирило, Марія, Марфа, Фекла, Олександр.

Вітаємо!

Головні події 22 червня:

Джо Луїс - чемпіон світу з боксу, 1937

22 червня 1937року в Чикаго відбувся бій між 23-річним Джо Луїсом на прізвисько "Чорний Бомбардувальник" і Джимом Бреддоком. Перемігши нокаутом у 8-му раунді, Джо Луїс став чемпіоном світу з боксу серед важковиків і зберігав цей титул найдовше в історії боксу - протягом майже 12 років.

Капітуляція Франції, 1940

22 червня 1940року, через вісім днів після падіння Парижу, у Комп'єні, в тому ж вагоні, в котрому 22 роки перед тим підписувала акт про капітуляцію Німеччина, Франція підписала акт про припинення військових дій проти Німеччини на умовах, продиктованих нацистами, - вона втрачала контроль над 60% своєї території, флот, повністю роззброювалась і зобов'язувалась утримувати німецькі та італійські окупаційні війська.

Німецько-радянська війна, 1941

22 червня 1941року в порушення Радянсько-німецького пакту про ненапад Німеччина почала війну проти Радянського Союзу - на фронті шириною 3 тисячі кілометрів чотири групи армій загальною чисельністю 157 дивізій і 12 бригад розгорнули наступ в трьох напрямках. Цього ж дня війну СРСР оголосили Італія і Румунія.

«Рука Бога» і Дієго Марадони, 1986

22 червня 1986року на 51-й хвилині чвертьфінального матчу Чемпіонату світу з футболу аргентинець Дієго Марадона забив один із найзнаменитіших своїх голів, рукою спрямувавши м'яч у ворота збірної Англії. Через чотири хвилини Марадона забив у ворота англійців «гол сторіччя», який приніс Аргентині перемогу з рахунком 2:1.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію