Цей день - 18 червня

Доброго ранку, друзі!

Сьогодні 18 червня.

День ангела

Свій день ангела відзначають Гнат, Дорофей, Ігор, Костянтин, Леонід, Маркіян, Федір.

Вітаємо!

Професійні свята

День медичного працівника

Святкування Дня медичного працівника у третю неділю червня закріплено Указом Президента України №281/94 від 03.06.1994.

Головні події 18 червня:

Розділ імперії Олександра Македонського, 323 до н.е.

18 червня 323 року до н. е. у Вавилоні завершились переговори про розподіл володінь Олександра Великого між його найближчими соратниками і його забальзамоване тіло в золотому саркофазі було відправлене для поховання на батьківщині в Пеллі. Однак, невдоволення прийнятими рішеннями переросло у двадцятилітню війну між колишніми сподвижниками, в ході якої був убитий син Македонського, а його імперія розпалась на три еліністичні царства - Єгипетське, Македонське і Сирійське.

Похід русів на Царгород, 860

Згідно з «Брюссельською хронікою» 18 червня 860року близько 200 руських суден здійснили напад на Константинополь. Не зумівши здолати місто, руси спустошили навколишні містечка, пограбували і вбили їх жителів і залишили Візантію в кінці липня.

Битва під Ватерлоо, 1815

18 червня 1815року відбулась битва під Ватерлоо, в якій французам, очолюваним Наполеоном, нанесли поразку об'єднані сили англо-голландських і пруcських військ, поклавши кінець наполеонівській ері в європейській історії.

Антипартійна змова проти Хрущова, 1957

18 червня 1957року група вищих радянських і партійних діячів скликала засідання Пленуму ЦК КПРС, на якому планувала змістити з поста Першого секретаря ЦК КПРС Микиту Хрущова. Проте останньому вдалось змінити хід засідання і домогтися зняття зі своїх посад учасників «антипартійної змови», котрі з часом були виключені з партії.

цейдень деньмедика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
25 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі