• Головна
  • Як проходять вихідні у місті-побратимі Ужгорода Дармштадті: фото
Культура
12:20, 26 травня 2017 р.

Як проходять вихідні у місті-побратимі Ужгорода Дармштадті: фото

Культура
Як проходять вихідні у місті-побратимі Ужгорода Дармштадті: фото

Ужгород наприкінці минулих вихідних офіційною делегацією долучився до традиційного щорічного фестивалю Європейський вікенд, на який німецьке місто Дармштадт збирає свої міста-побратими із різних країн.

Про це повідомляє ужгородська міська рада.

На урочистому прийнятті делегацій із десяти міст, які приїхали цього року, обер-бургомістр, тобто мер Дармштадта, Йохен Парч особливо відзначив Ужгород: «Це – приклад стабільногопартнерства, уже чверть віку, 25 років виповнюється у 2017-му з дня підписання нашої угоди про побратимство. Друзям із України надаємо особливу підтримку й адресуємо добрі слова, бо їхня країна зараз переживає нелегкі часи. Ми раді, що Ужгород останнім часом значно активізував співпрацю з нами, проводяться програми обміну для вчителів, школярів, намічено чимало цікавих проектів”.

Щиро вітали Ужгород і представники офіційних делегацій інших міст-побратимів Дармштадта, а це французький Труа, англійський Честерфільд, швейцарська комуна Зааген, польський Плоцьк, італійська Брешія, латвійська Лієпая, іспанська Логронья, австрійський Грац, німецький Фрайберг. Уже незабаром до цього «клубу міст-побратимів Дармштадту», в якому Ужгород – один із «ветеранів», додасться і одне з американських міст.

На відзначення 20-річчя поважного звання «Місто науки» у Дармштадті для гостей із міст-побратимів провели презентацію, воркшоп, запросили на виставку космічної місії Rosseta у державному музеї землі Гессен і на факультет мультимедійних комунікацій Дармштадського університету.

Увечері в п’ятницю відбулася спільна молитва в одній із церков міста. У храмі представників кожної з делегацій із міст-побратимів попросили прочитати молитву “Отче наш” своєю мовою, а відтак спільно будувати з дерев’яних брусів місток.

У суботу відбулося представлення міст-побратимів. Розпочалося у приміській зоні, в колишньому депо, а нині – музеї історії залізниці.

Як проходять вихідні у місті-побратимі Ужгорода Дармштадті: фото, фото-1

Далі попри ферми, господарства, де вирощують спаржу, полуниці тощо, тримають коней, усі пішли в ліс. Там уздовж понад 10-кілометрового маршруту розмістили намети, в яких кожне місто-побратим себе, а заодно і свої регіон та країну, презентували «найпереконливішими» – смачними «візитівками».

Згодом «свято шлунку» продовжилося на центральній площі міста – площі Луїзи (Luisenplatz). Тут, у транспортному «серці» Дармштадта, поруч із «орієнтиром для туристів» – колоною, на якій монумент герцогу Людвігу І (Довгому), готували вже і гарячі страви представники різних країн, у тому числі багато азіатських, африканських. Діяла дитяча зона, на сцені проходив концерт. Після виступу міського голови Йохена Парча заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак подарував йому українську вишиванку.

Як проходять вихідні у місті-побратимі Ужгорода Дармштадті: фото, фото-2

Увечері відбувся ще один фест – «Ніч у жовтому» на пагорбі Матильди (Mathildenhöhe). Це місце відоме Колонією художників (Darmstädter Künstlerkolonie) – художнім об’єднанням, що діяло у Дармштадті в 1899-1914 роках і аналогів якому немає у світі. Митці жили і працювали на пагорбі, розробляли комплексні проекти – від генерального плану до візерунків на перилах і створили комплекс архітектурних пам’яток німецького модерну, зокрема й башту, яку зараз вважають одним із символів міста.

Фестиваль проходив у рамках Днів модерну ArtNouveau, у світлі понад двох тисяч жовтих ліхтариків, які прикрашали доріжки, дерева всього пагорба. Такі світлові фестивалі здавна проводять на Матильденхее, зокрема, жовтий колір, який домінував цьогоріч, символізує оптимізм і радість життя, мудрість і толерантність.

На пагорбі у платановій алеї розташували також сцену зі стильною музичною програмою, кулінарний Village, працювали гіди у костюмах позаминулого та початку минулого століття. Майстри представили хенд-мейд: мозаїку для дому і саду, одяг та косметику з природних матеріалів, ювелірні вироби, прикраси зі старих столових приборів, унікальні ручки, гобелени та багато іншого. Завершили свято вогняним шоу і феєрверком.

Як проходять вихідні у місті-побратимі Ужгорода Дармштадті: фото, фото-3

Уже в першій половині червня відбудуться перемовини щодо реалізації кількох проектів між Ужгородом і Дармштадтом – як культурницьких, в охороні здоров’я, так і бізнесових, спрямованих на розвиток туристичної привабливості та загалом міської інфраструктури. Ідеться також про можливості навчання для майбутніх медсестер із Закарпаття з отриманням німецького диплому. Нагадаємо, останнім часом значно активізувалася співпраця освітян наших міст, узимку семеро ужгородських школярів навчалися в різних школах Дармштадта і жили в німецьких родинах, зараз готується візит німецьких дітей в ужгородські родини. Наші самодіяльні колективи, насамперед «Писанку», добре пам’ятають у Дармштадті, адже їхні виступи збирали аншлаги.

Нагадаємо, В Ужгороді пропонують розірвати договори з російськими містами-побратимами

Як проходять вихідні у місті-побратимі Ужгорода Дармштадті: фото, фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ужгород #дармштадт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...