Актуально
10:25, 25 березня 2017 р.
Завтра встаємо на годину раніше: що кажуть лікарі та ужгородці (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Актуально
Сьогодні о 3-й ночі традиційно переводимо стрілки годинника на годину вперед. 0312.ua дізнався у лікаря-експерта та жителів Ужгорода, чи варто, на їх думку, знову переходити на літній час.
Розлад режиму призводить до порушення емоційного стану та зниження працездатності, переконана головний лікар приватної клінікиНадія Магаль.
«Готуватися до переходу на літній час треба завчасно. Хоча б за тиждень до цього треба лягати спати швидше, щоб організм відпочивав. Якщо хтось дотримується Великого посту, потрібно підібрати збалансовану дієту, порадившись із спеціалістом у цій галузі. Після переведення годинників у багатьох людей спостерігається погіршення самопочуття. Тому у цей періад важливо уникати стресів, негативних думок».
лікар
Організм людини ослаблений ще й після пережитої зими, тому спеціалісти рекомендують вживати більше овочів і фруктів та вести активний спосіб життя. Не забувайте про відпочинок і позитивні емоції, тоді перехід на літній час стане менш помітним.
А ось що думають про переведення годинників мешканці обласного центру.
Ніколетта, яка навчається в УжНУ, каже, що «літній час» має свої переваги: «Я думаю, що це добре, бо як зранку прокидаєшся, встигаєш побачити гарний світанок і вже з хорошим настроєм йдеш до університету».
студентка
А от пенсіонеркаМарія, що сидить на лавиці поруч з дівчиною, переконана, що перехід на літній час ніяк не впливає на її звичний спосіб життя: «Мені однаково. Я завжди встаю в 6 годин, щоб відправити чоловіка на роботу, тому ця година навіть не відчувається».
бабуся
Назустріч крокує жінка з сумним виразом обличчя. Це 34-річна ужгородкапані Ольга. Вона переконує, що переходити на літній час не варто, бо це негативно впливає на організм людини: «Збивається режим дня. Я звикла лягати пізно, в мене часто безсоння, а тут треба засинати ще швидше, щоб трохи виспатися. Та і до того ж, в мене грудна дитина, яка звикла прокидатися в певні години, тому зараз проблем зі сном тільки прибавиться».
Студенту Олексію перехід на літній час теж не до вподоби: «У нас віднімають аж годину ранкового сну. Доведеться знову звикати жити в новому режимі: вкладатися спати раніше і прокидатися швидше. Треба хоча б тиждень для того, щоб звикнути до цього».
Пану Віктору – 67 років. Каже, що переводити стрілки годинника туди-сюди не хоче: «Для чого це? Не розумію. Я не часто дивлюся телевізор, зрідка читаю газети. Про день, коли треба переводити годинник завжди забуваю. Уже не раз то запізнювався кудись, то приходив раніше».
Оптимістично на це дивиться пан Михайло, 43-річний житель Ужгорода, який тільки-но підійшов на зупинку і почув мою розмову із дідусем: «Не бачу жодної проблеми в переході на літній час. Так, лягати треба швидше, але ж і встаєш майже з першим промінням сонця. Скільки ж всього можна встигнути! Хтось ще спить, а ти уже активний, щось робиш».
Зустрічаємо школярку з великим рожевим портфелем і питаємо, чи зміниться щось в її житті після того, як стрілки годинника переведуть на літній час. 7-класницяВероніка каже, що їй це не подобається: «Я дуже люблю поспати, а тут прийдеться в школу йти швидше. Нііі!»
ТОП-3 факти про перехід на літній час:
- У світі перехід на літній час відбувається майже в 70 країнах
- За даними дослідників з США, у перші дні після переходу на літній час на виробництвах зростає кількість нещасних випадків на 5%
Науковці також стверджують, що на наступний день після переходу на літній час різко зростає кількість ДТП.
Нагадаємо, У Мукачеві годинники на церквах та ратуші переводитиме "Орден хранителів часу"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:28
Вчора
14:13
Вчора
ТОП новини
Оголошення
21:00, 27 листопада
2
11:37, 28 листопада
09:18, 27 листопада
1
08:25, 26 листопада
live comments feed...