09:00, 21 березня 2017 р.

Цей день - 21 березня

Доброго ранку, друзі!

Сьогодні 21 березня!

День ангела

Свій день ангела відзначають Афанасій, Дементій, Лазар, Опанас.

Вітаємо!

Професійні свята

Міжнародний день лялькаря

Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому діячеві лялькового театру Джівада Золфагаріхо (Іран).

Всесвітній день поезії

У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня.

Головні події 21 березня:

Кодекс Наполеона, 1804

Napoleon_Bonaparte_Consul

21 березня 1804 року введено в дію кодекс цивільного права, який став фундаментом романської цивільно-правової традиції. Попри численні зміни політичного устрою більшість статей «Цивільного кодексу французів» жодного разу не переглядались, а він сам лише доповнювався й діє до сьогодні.

Потсдамське рукостискання, 1933

Potsdam_Tag_1933

Після поразки на виборах 1932-го року Гітлер дав завдання знайти компромат на президента Пауля фон Гіндебурга і в кінці 1932 року в пресі з'явились публікації про фінансові зловживання його сина, який, будучи великим поміщиком, нецільовим чином використовував державні дотації і ухилявся від сплати податків. Шантажуючи Оскара фон Гінденбурга, Гітлер домігся від його батька свого призначення главою уряду Німеччини і розпуску парламенту. 21 березня 1933 року з нагоди скликання нового парламенту відбулось символічне рукостискання Гітлера і Гінденбурга, яке символізувало історичну спадкоємність влади в пруссько-німецькій державі.

Бойкот Московської олімпіади, 1980

maxresdefault

21 березня 1980 року президент США Джиммі Картер заявив, що на знак протесту проти радянської інтервенції в Афганістані, американська олімпійська команда не буде брати участь в літніх Олімпійських іграх 1980-го року у Москві. США підтримали більше 50 держав світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цейдень #деньпоезії #деньлялькаря
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...