• Головна
  • У рамках фешн-базару в Ужгороді відбудеться фольк-шоу, аналогів якому немає в Україні
18:40, 17 березня 2017 р.

У рамках фешн-базару в Ужгороді відбудеться фольк-шоу, аналогів якому немає в Україні

16 березня в редакції Медіацентру УжНУ відбулася прес-конференція, під час якої мова йшла про фешн-базар, що триватиме в Ужгородському культурно-історичному центрі «Совине гніздо» 1 та 2 квітня.

Модерувала зібрання директорка Медіацентру Ужгородського університету Галина Шумицька.

Про захід розповіли його творці: організаторка і засновниця фешн-базару в Ужгороді Ольга Мікула, ініціаторка й організаторка фольклорного шоу «Віднова», доцент кафедри української літератури УжНУ Оксана Тиховська, студентка філологічного факультету, співачка Ганна Шміляк та хореограф-постановниця студії танцю «BLITZ» Елеонора Кос, - передає "Медіацентр УжНУ".

Цьогоріч фешн-базар проводитиметься втретє і, окрім традиційного показу українських дизайнерів та шоу-румів, де можна буде не лише подивитися, а й придбати модний одяг, запропонують кардинально новий формат – фольклорне шоу «Віднова», яким відкриється захід.

Назва «Віднова» – символічна: відновлюється природа, віяння у моді й духовність народу.

Ольга Мікула каже: вирішили показати традиційні національні костюми нашого краю та популяризувати вишиванку серед молоді, бо це не просто традиційний одяг – це тренд, який набуває дедалі більшої популярності в світі.

На показі буде представлено роботи дизайнерів зі Львова, Києва, Ужгорода та навіть Грузії.

Фольк-шоу у рамках фешн-базару відбудеться вперше, про його головну ідею розповіла Оксана Тиховська: «Ми хочемо запровадити моду на все народне: пісню, музику, танець і одяг – все це може бути сучасним і модним. Я опрацювала частину народних пісень Пряшівщини, Лемківщини, і разом з Ганною Шміляк та Арсеном Бабиченком ми спробували вдихнути в них нове життя й надати сучасного звучання.

Тексти містять лексику закарпатського регіону, але не відомі широкому загалу. Пісня, якою Ганна відкриє фольк-шоу, була записана у 1948 році. Загалом усі знайдені пісні репрезентують автентичне Закарпаття».

Організатори прагнули адаптувати мелодію до сучасного, більш швидкого ритму життя. «Народна мелодія відрізняється від тої, що чуємо в звичних нам теперішніх піснях, тож спробували інтерпретувати її по-сучасному, зробити цікавішою», – зауважила Ганна Шміляк. Дівчина зізнається: пісню для ролика обрала тому, що припала до душі саме мелодія.

Завдяки музиці, яка й надихнула Елеонору Кос на постановку хореографії, з’явився танець. В його основі – гаївки, які виконували в нашому краї сотні років тому.

Оксана Тиховська зауважила, що в планах дальша популяризація народної музики та пісень. А постановка «Віднови» символізує відродження національної пам’яті у сучасному житті.

Нагадаємо, У Мукачеві відбудеться конкурс "Імперія талантів": фото.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#УжНУ #фешн-базар #Ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...