13:20, 19 лютого 2017 р.
Ліки від раку: закарпатські лісівники стверджують, що насіння кедру лікує страшну недугу - фото
Насіння кедру коштує недешево, бо ж дістати його із шишки досить важко.
Про це повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
Процес заготівлі насіння в Кедринському лісництві має багато складових. Шишки збирають у серпні-вересні, а насіння починають заготовляти у лютому-січні, в сезон стійких морозів. І тут своя технологія - від збору шишок до зберігання насіння. Від плодів у сніговій ямі в приміщенні стійкий аромат живцю – тут можна проводити сеанси ароматерапії. Спочатку урожай відлежується понад 90 днів, виходить зайва волога, і тільки через кілька днів шишки ретельно сортуються і починається процес: прогріваня близько двох діб в спеціальних сушильних шафах, до повного розкриття, очищення від сміття у барабані шляхом «шокової терапії», відокремлення від насіння крилаток, просіювання вручну на вітру, а далі уже в кімнаті для зберігання насіння умілі лісові працівниці розважують та засипають майбутні дерева у бутлі, де насіння може зберігатися до 10 років. На кожну партію заводиться свій паспорт, і потім визначається їх якість.
Лісничий Кедринського лісництва Василь Золотар розповідає:
«Цього року у порівнянні з минулими роками був невеликий врожай смереки, - всього дві тонни шишок. А після кінцевої переробки ми отримаємо приблизно 2% від заготівлі. Два роки тому вдавалося заготовити до 350 кілограм насіння смереки через обільний врожай. Працівники лісової охорони та сезонні лісокультурниці заготовили цьогоріч й насіння кедру. Шишки ми зберігаємо на кордонах лісівників, яких у нас є шість. Де збираємо, там їх і тримаємо. За одну зміну переробляємл до 150 кілограмів шишок».
«Частину насіння хвойних, отриманого в Кедринському лісництві залишають для своїх розсадників, а частину віддають по лісництвах. Молоді саджанці, отримані з насіння, ідеальні для відновлення лісфонду природним способом. Кедр - красень і гордість наших лісів! Однак щоб його висадити, то треба дуже акуратно до нього відноситися, щоб не пошкодити коріння й висаджувати потрібно на приполонинських висотах понад 1000 метрів. Тому лісівники ставляться до царя Сибіру – сосни кедру з любов'ю! Ми бережемо кедр, адже його насіння виліковує навіть рак», - зазначає Василь Васильович.
Нагадаємо, У лісівників Свалявщини зарплата виросла на 200%.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
09:30, 30 вересня
15:18, 4 жовтня
12:12, 5 жовтня
live comments feed...