Місто
11:00, 7 лютого 2017 р.
За 20 років ніхто не втікав: в ужгородському СІЗО відбувають довічне ув’язнення десять людей
Місто
У Закарпатській установі виконання покарань за структурою функціонує слідчий ізолятор для тримання ув’язнених, сектор максимального рівня безпеки – для тримання засуджених до довічного позбавлення волі, а також арештний дім, де утримуються засуджені до арешту.
Про це повідомляє газета "Ужгород".
Начальником Закарпатської УВП № 9 і арештного дому є Юрій Юрійович Чума. Особовий склад нараховує близько 170 осіб, до нього належать офіцерський склад і молодші інспектори. Працівники перебувають на службі і чергують на посту цілодобово, позмінно. Як правило, на одного чергового припадає стеження за 25-ма камерами, контроль поведінки ув’язнених через оглядове вічко.
"Тепер в установі перебувають кілька категорій осіб, зокрема слідчо-заарештовані і десятеро засуджених до довічного позбавлення волі, які відбувають покарання згідно з рішення колишньої державної пенітенціарної служби. Також утримуються 13 засуджених осіб, які скоїли злочини невеликої та середньої тяжкості і залишені в установі для виконання робіт з господарського обслуговування, згідно з кримінально-виконавчим кодексом. Ми залучаємо їх на певний період до суспільно корисної праці – працюють прибиральниками, кухарями, пекарями", - зазначає заступник начальника зі соціально-виховної та психологічної роботи, майор внутрішньої служби Андрій Глебов.
Тимчасом, як повідомляють у прес-службі прокуратури Закарпатської області, у ході комплексної перевірки закладу встановлено, що після пожежі, яка сталася в СІЗО 1 грудня минулого року, усі камерні приміщення сектора максимального рівня безпеки отримали суттєві пошкодження та подальше тримання у них осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, є неможливим.
Загалом серед порушників закону переважають чоловіки, проте є у нас і семеро жінок. Вікова категорія – широка. Здебільшого ув’язнені скоюють злочини проти власності та здоров’я осіб – крадіжки, умисні чи необережні вбивства.
Більшість часу ув’язнені проводять у камерах, але мають можливість прогулюватися територією закладу впродовж однієї години – облаштовано спеціальний прогулянковий дворик з альтанкою, лавицями, брусами і турніками. Неповнолітні, а також недужі особи можуть гуляти до двох годин.
Для підлітків розроблена освітня програма, за якою вони навчаються. Відповідно до рішення міської ради вчителі ЗОШ № 8 у визначений час приходять до нашої установи і дають уроки для неповнолітніх осіб. Функціонують різні класи, зокрема 6-ий, 9-ий, 11-ий.
Ув’язнені мають триразове гаряче харчування, харчуються в камерах. Харчові продукти отримуємо централізовано з Києва, а це і свіжі овочі, і м’ясо птиці, і все інше необхідне.
Зустрічі з рідними відбуваються у спеціальній кімнаті, через скло, за допомогою телефонного зв’язку. Засуджені до довічного позбавлення волі і особи, залишені в установі для виконання господарських робіт, мають право на тривале побачення з близькими родичами – до 3 діб, а також на короткострокове побачення (до 4 годин) без скла.
За 20 років випадків, коли хтось намагався втекти з ужгородської в’язниці, не було.
Як інформував 0312.ua, В Ужгороді з палаючого СІЗО евакуювали 9 ув’язнених жінок та дітей: фото, відео
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:19, 9 грудня
136
11:11, 10 грудня
live comments feed...