• Головна
  • Ринок житлової нерухомості в 2016 році в Україні – аналіз від НБУ
Новини компаній
18:42, 9 січня 2017 р.

Ринок житлової нерухомості в 2016 році в Україні – аналіз від НБУ

Новини компаній

Спеціалісти Національного банку України стверджують, що темпи будівництва багатоквартирних будинків у 2016 році залишаються на рівні попереднього року. Про це вони повідомили у своєму звіті. Під увагою експертів були також актуальні тенденції ринку житлової нерухомості і середня вартість квартир.

Будівництво житла

Серед лідерів за обсягами житла, що введено в експлуатацію, експерти називають Одеську, Івано-Франківську і Львівську область. Ви можете і самі проаналізувати актуальні пропозиції, взявши для прикладу Галицький район у Львові, де купити квартиру в новобудові пропонують різні забудовники. У каталозі за посиланням зібрана найбільш повна база нових житлових комплексів України, що дозволяє отримати об’єктивні дані про ситуацію на ринку нерухомості та доповнити звіт Нацбанку.

За темпами збільшення кількості пропозицій на ринку житлової нерухомості у 2016 році лідирують Дніпропетровська, Волинська, Харківська і Запорізька області. Показники цих міст збільшились на понад 20 відсотків.

У звіті НБУ зафіксовано 685 дозволів на будівництво житлових комплексів лише за перше півріччя 2016 року. Для порівняння, цей показник є на 54% більшим за цифри попереднього року. За словами експертів, це дає надію на збільшення інвестицій і загальне зростання активності на ринку української нерухомості.

Пропозиції ринку

Загалом у 2016 році на ринку зберігався досить обмежений попит на квартири, в результаті чого забудовники вимушені змінювати пропозиції і шукати способи збільшення обсягів продажу. Так, у звіті НБУ йдеться про зменшення середньої площі готових квартир. Станом на 2013 рік вона складала 76,2 кв. метри, а за результатами 9 місяців 2016 року ця цифра зменшилась до 65,8 кв. метрів. В першу чергу, такі зміни пояснюються загальним зменшенням площі квартир у нових будинках, незалежно від кількості кімнат. Крім того, у 2016 році збільшився відсоток однокімнатних квартир у новобудові – з 43% у 2013 році, до 52% станом на вересень 2016 року.

У цьому році продовжує набирати популярність купівля нової квартири з розтермінуванням оплати. Більшість забудовників пропонує покупцям досить вигідні умови на початковому етапі будівництва. У новобудовах, що вже здані в експлуатацію, можливий варіант розстрочки на термін до п’яти років. Експерти підкреслюють, що ці тенденції характерні не лише для ринку житлової нерухомості столиці, але й для інших регіонів країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новостройка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...