У вівторок, 10 січня, ректор УжНУ,

професор Володимир Смоланка

звітував про роботу УжНУ за 2016 рік  і поділився планами на рік прийдешній. Говорили і на проблемні теми: виплата стипендій по-новому і ремонтні роботи в гуртожитках. 

"За  результатами  консолідованого рейтингу ВНЗУ Ужгородський національний університет посів 13 місце серед українських вишів і 20-е - за результатами міжнародного рейтингу ARES", - розпочав

Володимир Смоланка

Нововведення

Зміни

 

у роботі вишу, в першу чергу, стосуються збільшення переліку спеціальностей. Щодо вступу, то цього року зменшено кількість можливих заяв і спеціальностей, на які можна подавати документи.

IMG_6261

Стипендія – 2017

"Філософія виплати стипендій рухається від радянської до європейської", - прокоментував ректор і надав слово

проректору УжНУ. Ігор Король

розповів, що умови надання стипендії у цьому році ще не встановлені. "Згідно постанови Кабінету Міністрів, прийнятої в кінці грудня,  виплати будуть здійснюватися за рейтингом, який складений за середнім балом останньої сесії. Наразі в УжНУ створена  спеціальна комісія, яка складається зі студради та профкому студентів. Це означає, що нові положення надання стипедній будуть прийматися разом із студентським колективом, адже це питання найбільш важливе саме для них". 

IMG_6227

Міжнародна співпраця

Проректор Мирослава Лендьел

 говорила про результати міжнародного співробітництва УжНУ: " Ми перейшли від етапу кількісного зростання до якісного. За 2016 рік усього підписано 20 угод, кожна з яких підкріплена конкретним планом дій. Наш університет  посідає 8 місце за показником академічної мобільності. 2017 буде продовженням року вивчення англійської  мови, а саме, планується фінансування  спільного проекту з Британською радою щодо сертифікації наших викладачів. 

IMG_6282

Розвиток науки

Цей рік для УжНУ пройшов під знаком «Підтримка молоді». Про це свідчить державна премія наших науковців та конкурс стартапів. Прийнятий ще у 2015 році Закон України "Про наукову і науково-технічну діяльнісь" планується імплементувати, що означає збільшенння фінансування для науки. Це, відповідно, дасть змогу впроваджувати нові і нові проекти. 

Фінансові здобутки

Проректор УжНУ Олександр Рогач:

 "У кінці року виш  отримав прибуток в 3,2 мільйони гривень. Звертаю увагу на системі "Прозоро", яку досі ми використовували доволі обережно. Але з лютого минулого року було проведено 26 реальних закупівель, очікувана вартість від яких складала більше 2 мільйони 400 тисяч гривень. Водночас укладені договори були на 300 тисяч гривень менші, тобто вдалося зекономити майже 17% коштів від очікуваної вартості". 

IMG_6254

Володимир Смоланка 

наголосив на однаковому співвідношенні загального і спеціального фонду вишу. Ці показники вказують на здорове фінансування університету. 

Будівництво і ремонти

У 2017 році велика увага буде приділена покращенню соціально-побутових умов студентів. У приорітеті - продовження ремонту гуртожитків №4 на четвертому поверсі блоку А, збільшення аудиторного фонду на інженерно-технічному факультеті, капітальні ремонти на фізичному тощо.

Як зауважив ректор, це не просто "латання дірок", а великі роботи: "Протягом декількох років завершимо реконструкцію усіх гуртожитків. Плануємо придбати 4 комп’ютерні класи на 1 мільйон гривень".

IMG_6258

Іноземні студенти

"Кількість іноземних студенів в УжНУ буде зростати, але уже не так радикально, як це було зараз", - каже

Мирослава Лендьел.

Також проректор назвала суму, які надходить від навчання іноземців: "Це 47 млн гривень, тобто рівно третина надходжень. За ці гроші універститет має змогу реалізовувати нові проекти". 

IMG_6201

На завершення конференції проректори згадали, що рік народження УжНУ - 1945-й, був роком Півня, як і 2017-й. Цей збіг назвали "підтримкою зверху". Зорі віщують вишу благополучний рік!

Нагадаємо, Студенти-історики УжНУ проти об’єднання з міжнародниками: відео.

IMG_6276IMG_6214IMG_6232IMG_6241
 
УжНУ прес-конференція ВолодимирСмоланка