Місто
12:15, 22 грудня 2016 р.
Грип в Ужгороді: запізнілий карантин та "привіт" з Гонконгу (Фоторепортаж)
Місто
Закарпаття перетнуло епідемпоріг. Через атаку ГРВІ та грипу позакривалися ужгородські школи. Для профілактики у місцеві аптеки завезли противірусні вакцини. Але пік захворюваності уже розпочався. Про новий штам грипу, його симптоми та засоби профілактики 0312.ua розповів лікар-інфекціоніст в Ужгородській міській поліклініці, кандидат медичних наук Віктор Петров.
- Скільки вже зафіксовано випадків захворювань на грип та ГРВІ в Ужгороді?
- Щотижня в Ужгороді реєструється від 300 випадків захворюваності на грип та ГРВІ. Найбільше хворіють діти шкільного віку. У лікарні Ужгорода за декілька днів були випадки, коли зверталися 220-350 осіб в день! За сезон орієнтовно хворіють 35 тисяч людей. Звісно, це не усе грип. На сьогодні зареєстровано 8 випадків грипу. З них 6 - грип А, та 2 - грип В.
- Коли прогнозують пік вірусного навантаження?
- Він якраз 20 грудня розпочався і триватиме до 30 грудня цього року.
УЖГОРОДСЬКА МЕРІЯ ЗАПІЗНИЛАСЯ З ОГОЛОШЕННЯМ КАРАНТИНУ
- Чи є нові штами грипу? Чим вони небезпечні?
- Цього сезону ускладнюються ситуація через гонконгівський грип та грип В "Брісбен". Вірус небезпечний раптовим початком хвороби та швидким розвитком ускладнень - пневмонії, гайморитом та фронтитом.
- Зараз в аптеки завезли противірусні вакцини. Щеплення робити необхідно?
- Його варто було уже зробити. Цього року буде багато хворих. Це також пов'язано із запізнілим карантином. Він повинен був бути оголошений ще 2 тижні тому, адже уже тоді хворих було дуже багато.
- Як не сплутати симптоми грипу та ГРВІ?
- Найперше, що має насторожити - це висока "гарячка" - 39-40 градусів, яка погано збивається парацетамолом та ібупрофеном. Швидко наростає слабкість, болі в суглобах, м'язах спині та головні болі. Дуже часто ускладнення супроводжують кашель та закладеність носа.
- Які засоби профілактики грипу є дієвими?
- В першу чергу - вакцинація. Це дійсно дієва профілактика. Потрібно також пити чимало води, соків, їсти багату на корисні жири їжу, оріхи, рибу, часник та цибулю. Дію лікарських засобів та вітамінів не доведено. Якщо захворіли, варто лишитися вдома та не заражати оточуючих. І викликати лікаря додому.
ЯБЛУКА, КВАРЦУВАННЯ ТА ЧАЙ З РОМОМ
Ми опитали ужгородців, як вони борються із вірусними захворюваннями. Відповіді подекуди були дуже незвичними.
Так, Павло уже перехворів цього сезону: «Хворів десь тиждень. Весь час я їв груші і яблука, так і вилікувався. Лікарям я не довіряю. Довіряю собі».
Про здоров’я своє та своїх діток дбає і мама Оксана: «Слава Богу, цього сезону ми ще не хворіли. Були віруси у родичів, і у мене, а також мого старшого сина. Стараємося не запускати захворювання. Мажу діток оксоліновою маззю, а також користуємося кварцовою лампою". Відомо, що кварцування здатне знищити всі відомі віруси в повітрі, а Оксолін чинить противірусну дію відносно вірусів.
Старші люди бідкаються, що на таблетки пенсії не вистачає, адже ліки зараз дуже дорогі. Тож, опитані нами пенсіонери здебільшого лікуються народними методами.
Пан Михайло із свого досвіду радить: «У сауні добре викупатися, чай гарячий із ромом випити, аби добре пропотіти. Звісно, такі процедури дітям не підходять. З ними моя жінка робила так, коли гарячка була: брала горілку і з ніг до голови нею все тіло обтирала, а далі закутувала. І дякувати Богу, всі живі-здорові».
Постукуючи по трубі, аби не наврочити ось ця весела компанія каже, що ще не хворіли. Наталка, Богдана і Саша діляться такими порадами: «Часник, цибулька, чай з ехінацеєю, настояночка – так і загартовуємося». І весело додають: «Ми такі вродилися, що майже не хворіємо!»
А кому пощастило менше, радимо дотримуватися рекомендації лікаря і прислухатися до свого організму. Будьте здорові!
Нагадаємо, ТОП-5 найдешевших аптек в Ужгороді: фоторепортаж
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:34, 6 листопада
12:34, 6 листопада
12:34, 6 листопада
12:34, 6 листопада
12:34, 6 листопада
live comments feed...