Митники розповіли які правила тимчасового ввезення авто у сусідніх із Закарпаттям країнах

Про практику тимчасового ввезення транспортних засобів (далі – ТЗ) у країнах ЄС на прикладі Угорщини та Словаччини, сьогодні, під час прес-конференції розповів представникам ЗМІ та громадським активістам Михайло Свида – заступник начальника управління організації митного контролю та оформлення Закарпатської митниці ДФС.

За словами фахівця, громадянам Словаччини дозволяється користуватися транспортними засобами особистого користування, які зареєстровані на території третіх країн, що не є членами ЄС, до 6 місяців.

Що стосується угорців, то, як повідомив заступник начальника управління організації митного контролю та оформлення, на території Угорщини громадянам-резидентам заборонено використовувати транспортні засоби особистого користування постійно зареєстровані на території країн, які не є членами ЄС, окрім таких випадків. По-перше, у випадках, коли власником транспортних засобів є підприємство і громадянин Угорщини прибуває на ньому на територію Угорщини для використання в службових цілях (проведення переговорів, підготовка та підписання зовнішньоекономічних договорів тощо), такий транспортний засіб підлягає письмовому декларуванню та оподаткуванню щомісячно у розмірі 2-3 % суми митних платежів – так зване «мито за користування». По-друге, у випадках коли транспортні засоби ввозяться на територію Угорщини для особистого користування, вони підлягають оподаткуванню митними платежами у повному обсязі та постановці на облік у відповідних реєстраційних органах Угорщини.

Відтак про структуру, загальний зміст призначення та окремі аспекти застосування норм Стамбульської конвенції у країнах ЄС в Україні висвітлив Микола Ясевич – в.о. заступника начальника Закарпатської митниці ДФС.

Посадовець  роз’яснив, зокрема, умови та порядок тимчасового ввезення транспортних засобів регулюється положеннями Додатка С до Конвенції про тимчасове ввезення, до якої Україна приєдналась згідно з Законом України від 24.03.2004 № 1661-IV (далі - Стамбульська конвенція).

Так, статтею 2 Додатка С до Стамбульської конвенції встановлено, що правом на тимчасове ввезення відповідно до статті 2 цієї Конвенції (з загальним умовним звільненням від ввізного мита і податків та без застосування ввізних обмежень чи заборон економічного характеру) користуються ТЗ комерційного чи приватного використання.

Під терміном «комерційне використання» розуміють платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів; а під терміном «приватне використання» перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерційного використання.

Згідно зі статтею 5 Додатка С до Стамбульської конвенції для того, щоб можна було скористатись правами на пільги, що надаються цим Додатком:

(a) ТЗ комерційного використання повинні бути зареєстрованими на території, яка не є територією тимчасового ввезення, на ім'я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення, і ввозитись та використовуватись особами, які здійснюють свою діяльність з такої території.

При цьому, пунктом "а" статті 7 Додатка С до Стамбульської конвенції зазначається, що незважаючи на положення статті 5 цього Додатка, транспортні засоби комерційного використання можуть використовуватись третіми особами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення і які здійснюють свою діяльність на користь останнього, навіть якщо вони зареєстровані або постійно проживають на території тимчасового ввезення.

Пунктом b) цієї ж статті Додатка С до Стамбульської конвенції передбачено, що транспортні засоби приватного використання можуть використовуватись третіми особами, які мають належний дозвіл користувача права, на тимчасове ввезення. Кожна Договірна Сторона може дозволити таке використання особою, яка постійно проживає на її території, зокрема якщо вона використовує його від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.

Пунктом «f» статті 1 Стамбульської конвенції термін «особа» означає як фізичну, так і юридичну особу, якщо інше не передбачене контекстом.

Зауважимо, що статтею 9 додатку С до Конвенції про тимчасове ввезення визначено, що протягом кожного дванадцятимісячного періоду транспортні засоби приватного використання можуть перебувати на території тимчасового ввезення протягом шестимісячного терміну, який може бути як неперервним, так і з перервами.

Крім того, документом на тимчасове ввезення, що використовується для тимчасового ввезення транспортних засобів, як це передбачено п. «с» ст. 1 Додатка А Стамбульської конвенції (щодо документів на тимчасове ввезення: книжки ATA, книжки CPD) є книжка CPD. Відповідно до п. «а» ст. 1 цього Додатка «документ на тимчасове ввезення» означає: міжнародний митний документ, що приймається як митна декларація і дозволяє ідентифікувати товари (у тому числі транспортні засоби) та містить міжнародну чинну гарантію на покриття ввізного мита і податків.

Позиція щодо наявності книжки CPD, як обов’язкової умови, що засвідчує право на тимчасове ввезення на територію України ТЗ відповідно до правил Стамбульської Конвенції, відображена й у судовій практиці.

При цьому було відзначено, що питання переміщення ТЗ громадян через митний кордон України врегульовано розділом XII МК України, зокрема ст. 380 та 381. Правовими підставами застосування положень Конвенції при переміщенні громадянами ТЗчерез митний кордон України є виконання ними згаданих умов додатку С та подання книжки CPD.

– Закарпатській митниця ДФС завжди була відкрита до прямого діалогу з громадськістю, у тому числі й громадянами, які мають у власності автомобілі з іноземною реєстрацією. Керівництво відомства неодноразово організовувало різні зустрічі з громадськими активістами та разом напрацьовувало вирішення так званої проблеми «пересічок» у законній площині. Ми робимо все від нас залежне та просимо у відповідь чути конструктивну позицію, – зазначив Станіслав Балуєв – в. о. начальника Закарпатської митниці ДФС.

У Закарпатській митниці ДФС нагадують, що за блокування транспортних комунікацій, та міжнародних пунктів пропуску передбачена кримінальна відповідальність, відповідно до статті 279 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, Головний прокурор Закарпаття Гаврилюк розповів про «риболовлю» та «пересічників»: фото.

дфс Закарпаття авто
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
51 перегляд у квітні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
10 діб aрешту отримaли двоє тютюнових контрaбaндистів, яких зaтримaли у ході пaтрулювaння укрaїнсько-румунської ділянки кордону прикордонники відділу "Ділове" Мукaчівського зaгону. Під чaс зaтримaння чоловіки були одягнені у мокрих гідрокостюмaх, a нa березі Тиси знaйшли чотири пaкунки з тютюновими виробaми. Помітивши прикордонників прaвопорушники спробувaли утекти, скористaвшись допомогою двох своїх поплічників, які чекaли нa них у припaрковaному неподaлі...
Суспільство
Депaртaмент міського господaрствa Ужгородської міської рaди повідомляє, що 22-23 квітня нa проспекті Свободи (нa ділянці від перехрестя з вул. Мaрії Зaньковецької до перехрестя з вул.Кaпушaнською) буде обмежено рух у зв`язку з поточним ремонтом проїжджої чaстини. Рух aвтомобільного трaнспорту буде обмежений із 22.00 сьогодні, 22 квітня, до 6.00 вівторкa, 23 квітня (рух перекривaтимуть почергово нa кожній смузі). Читайте також: В Ужгороді у зв’язку з планов...
Суспільство
Із 22 квiтня до 21 червня в Ужгородi триває громадське обговорення пропозицiй iз перейменування: - вулицi Кароя Мейсароша на вулицю Антона Кашшая, - вулицi Декабристiв на вулицю Кароя Мейсароша, - вулицi Антона Кашшая на вулицю Володимира Фединишинцята найменування однiєї з нових вулиць мiста iменем Миколи Бандусяка. Пропозицiї (зауваження) можна подавати до 18 червня року у письмовiй чи уснiй формi на адресу управлiння мiстобудування та архiтектури Ужгоро...
Суспільство
Мукачiвськi патрульнi виявили волонтерiв з iмовiрно пiдробленими документами. Сьогоднi, близько 12:30 год, патрульним надiйшов виклик про конфлiкт на вулицi Возз’єднання, у Мукачевi. Прибувши на мiсце подiї, полiцейськi зустрiлись iз заявником, який повiдомив, що двi невiдомi йому особи, незаконно займались волонтерством. Поспiлкувавшись з даними особами, полiцейськi з’ясували, що хлопцi представляли одну з благодiйних органiзацiй, однак, при перевiрцi док...
Суспільство
Протягом 2019-2020 рокiв на територiї Львiвської, Закарпатської, Івано-Франкiвської областей України та Пiдкарпатського воєводства Республiки Польща реалiзовуватимуться спiльнi проекти iз загальним бюджетом 597,3 тис. євро, з яких грант ЄС – 537,585 тис. євро. Про це iнформує прес-служба ЛОР, пише zik.ua. Як наголосив голова облради Олександр Ганущин, дуже важливо, щоб увага медiйної спiльноти теж була сконцентрована на Карпатах, на їхнiх проблемах та наши...
Суспільство
Комунальне некомерцiйне пiдприємство «Мукачiвська центральна районна лiкарня» пiдписало договiр з пiдприємцем Володимиром Сабовим на кейтеринговi послуги за 1,5 млн грн. Про це стало вiдомо з сайту електронних закупiвель Prozorro. На торгах змагалися чотири пiдприємцi – Петро Бабинець, Галина Торонi, Марина Марко та переможець Володимир Сабов. Найдешевшу пропозицiю (1,44 млн грн) запропонував Бабинець, однак його вiдхилили через вiдсутнiсть потрiбних докум...
Пригоди
21 квiтня  о 05:47  до рятувальникiв надiйшло повiдомлення про пожежу на вулицi Кошового, що у селi Сiльце, Іршавського району. Об’єктом займання стало горище житлового будинку 71-рiчного мiсцевого жителя. Ознаки горiння виявили  випадковi перехожi, котрi негайно зателефонували рятувальникам та розпочали боротьбу з вогнем за допомогою пiдручних засобiв. Для її лiквiдацiї до мiсця було направлено два вiддiлення рятувальникiв 5-ї  державної пожежно-рятувальн...
Суспільство
Повідомляється, у вiвторок, 23 квiтня з 10:00 по 12:00 будуть проводитись плановi профiлактичнi роботи основного насосного обладнання на насосно-фiльтрувальнiй станцiї №2 (НФС-ii).  У зв’язку з цим, тимчасово, протягом виконання робiт, подача води з НФС-ii буде призупинена. Перебої вiдчуватимуться в районi Радванки та промислової зони, включаючи район вулицi Гагарiна. Водопостачання буде вiдновлено одразу ж по завершеннi робiт.  Про це йдеться на сайті КП...
Пригоди
Коли потяг проїжджав ужгородський мiкрорайон Радванка.  Про цю надзвичайну подiю повiдомив у мережi Фейсбук користувач Норберт Мадяр.  «Ось що буває коли Львiвська електричка їде бiля Радванки. 2 роми 10-14 рокiв вибили 3 вiкна камiнням. От i залишайтесь з ними толерантними», - йдеться у повiдомленнi. Читайте також: У вікно потягу "Київ-Рахів" зловмисники жбурнули камінь - постраждалі з порізами рук
Новини по темі
Двоє "тютюнових контрaбaндистів-водолазів", яких затримали закарпатські прикордонники отримали 10 діб aрешту (ФОТО)
Через ремонтні роботи буде частково обмежено рух на проспекті Свободи в Ужгороді
Жителям Ужгорода пропонують обрати нові назви вулиць
На Закарпатті патрульні затримали волонтерів з підробленими документами (ФОТО)
Для популяризації Карпат Україна отримала ще близько 600 тисяч євро
На Закарпатті підприємець розвів лікарню на дорогий кейтеринг
В Ужгороді у зв’язку з плановими роботами тимчасово припинять водопостачання
Ужгородець представив експериментальний музичний проект "Сфоткай! Удали!" (ВІДЕО)
Оприлюднено графік роботи сервісних центрів МВС Закарпаття на травневі свята
В Ужгороді рекордно швидко підрахували голоси по 68-му окрузі (ВІДЕО)