• Головна
  • В ужгородському гуртожитку №4 розкіш і убогість за 330 гривень: фоторепортаж
Місто
10:50, 5 листопада 2016 р.

В ужгородському гуртожитку №4 розкіш і убогість за 330 гривень: фоторепортаж

Місто

Цього року гуртожиток № 4 УжНУ зазнав істотних змін. Тут відремонтували 5-й та 6-й поверхи. Студентів вже заселили в нові приміщення, але ціни за проживання у них залишилися такими ж, як і в старих частинах. 

Ще взимку цього року спільними зусиллями університету та Угорського уряду  відремонтували 6-ий поверх (сторона А). А в серпні урочисто відкрили іншу його оновлену частину – 5-й поверх. Тут капітальний ремонт повністю фінансувався Угорщиною.

Зараз, коли урочистості позаду, а пусті новенькі коридори заселили студенти, кореспондент 0312.ua завітала в гуртожиток, аби довідатися, як спудеї тішаться європейськими умовами. Не забули і про тих студентів, яким поки доводиться жити в умовах "українських".

Піднімаємося на п’ятий поверх. Одразу відчуваєш себе студентом, про якого дбають.

коридор 5

коридор 5

А ось яка реальність залишилася під ногами, на третьому поверсі.

коридор 3

коридор 3

Дивина, але гуртожиток надає українські та європейські послуги за однаковими цінами. Так, всі студенти платять за проживання  у різних умовах 330 гривень за місяць.

Голова студентської ради четвертого гуртожиткуУжНУОлександра Пехньо так коментує цю ситуацію: «За яким принципом вибирали, хто буде жити на відремонтованих поверхах, я, на жаль, не знаю. Зараз там живуть студенти РГФ, історичного, математичного, стоматологічного факультетів, а також  гуманітарно-природничого з угорською мовою навчання. Що стосується оплати, то вона однакова для студентів усього гуртожитку. Саме це питання хочемо обговорити у подальшому, адже оплата за різні умови повинна бути різною.»

Жителі невідремонтованих корпусів найбільше нарікають на санвузол: "Дуже  турбує технічний вузол. Він у жахливому стані. В самій кімнаті жити,  в принципі, нормально. На кухні також непогано, приготувати їжу можна. Щодо тарганів, то їх ми уже потруїли."-  розповідають третьокурсники Мирослав і Михайло. Хлопці навчаються на факультеті інформаційних технологій. Зізнаються, до таких технологій важко звикати.

Повертаємося на п’ятий поверх.  Ось який вигляд мають санітарні вузли тут.

 ваанана

Відповідно і потреби у цих студентів дещо інші: «Умови проживання непогані. Єдине, що зроблено воно все трохи халтурно: душ може зламатися, чи  ліжко. Звісно, що у порівнянні з іншими поверхами — умови просто ідеальні.  Добре було б, якби на кухню духовку поставили. Неочікувано те, що самі люди не дбають про місце, де живуть» - каже  Настя, студентка 1 курсу міжнародного права.  На питання «Як вдалося потрапити саме у новий блок?» відповідає: «Пощастило».

настяя

Так само "пощастило" і Вероніці, студентці 3 курсу факультету міжнародних відносин.  До цього дівчина 2 роки жила на третьому, тому вважає, що кімнату, у якій живе зараз, отримала заслужено: «Порівняно з тим, що було внизу, це вже слава Богу. Я у свій час навіть пережила пожежу на кухні. Але, по-правді, там було якось веселіше».

кароліна

Поруч розташована кухня. Тут якраз готує їсти парубок Михайло. Студент математичного факультету також один із щасливчиків: «Я плачу за місця 330 грн. Опинився тут без якихось  домовленостей».

кухня 5

Так, до слова, виглядають кухні поверхами нижче: 

ooooooooooooooooo

кухня 3

«Чула, якщо заплатити тисяча гривень, то можуть дати місце на нових поверхах. Ми коли дізнавалися, нам сказали, що вже місць нема», - про це нам уже розповідає мешканка «українського поверху» Олена, студентка першого курсу біологічного факультету.  У поганих умовах вони з дівчатами облаштували затишну кімнатку. «Сам собі мусиш влаштовувати комфорт. Хтось тобі його не зробить», - каже дівчина

На стіні у них власноруч вироблені паперові метелики. Правда, поруч цієї краси – грибок. З ним, — жаліється дівчина, — нічого не роблять.

 кімната

гриб

гриб

Ось так в одному приміщенні живуть майбутні філологи, математики, програмісти та інші. Хтось розмальовує старі меблі та прикрашає стіни, яких вже прикрасила цвіль. Комусь же залишається просто берегти нові блоки, ванну, кухню.

В ужгородському гуртожитку №4 розкіш і убогість за 330 гривень: фоторепортаж, фото-6

 kkkkk

Попри те, вести війну з тарганами доводиться і тим, і іншим. Ось цей програв свою битву на  шостому поверсі.

В ужгородському гуртожитку №4 розкіш і убогість за 330 гривень: фоторепортаж, фото-7

Як інформував 0312.ua, У в’язниці і те кращі умови – студенти УжНУ (Фото)

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород #гуртожиток #ремонти
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...