• Головна
  • Головний патрульний Ужгорода та Мукачева розповів про Фейсбук, службові романи та їжу в офісі
Інтерв’ю
18:00, 3 листопада 2016 р.

Головний патрульний Ужгорода та Мукачева розповів про Фейсбук, службові романи та їжу в офісі

Інтерв’ю

Вчора в одній із кав’ярень Мукачева кожен охочий міг за чашкою кави поспілкуватись із начальником Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева Юрієм Марценишиним. Скориставшись нагодою та неформальною обстановкою, свої запитання керівникові патрульних задав і кореспондент 0312.ua.

Майор патрульної поліції розповів нам про тісний контакт із громадськістю, «селфі-копчиків» та підсумував роботу патрульних Ужгорода та Мукачева упродовж першого року роботи. 

Головний патрульний Ужгорода та Мукачева розповів про Фейсбук, службові романи та їжу в офісі, фото-1

«Ми взагалі стараємося десь оригінально підходити до своєї роботи, до спілкування із людьми, - розповідає Юрій Марценишин про ідею заснування «Чашечки кави із керівником» - Намагаємося ламати ці стереотипи, закладені роками. Ми виконуємо свою роботу, а потім ділимось із цим людьми, аби все було прозоро і зрозуміло. Якщо люди не знають, що ми робимо –  всі наші старання та досягнення зводяться до нуля. Цей захід спрямований на те, аби показати, що ми не ховаємося за кабінетами, за кодовими замками. Ми відкриті, проводимо багато публічних заходів. От, наприклад, 29 листопада ми святкуватимемо у центрі міста 1 рік від старту роботи патрульної поліції. Цим усім хочемо показати, що ми є близькими до народу, що ми – такі самі громадяни, на яких покладені певні обов’язки, які маємо виконувати.

«Багато людей побачило, що ми працюємо неупереджено»

 - Минув майже рік роботи патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві. Як можете оцінити та підсумувати цей період?

- Перші півроку роботи я б назвав адаптаційним періодом. Більше того, ці півроку можна поділити ще на два періоди. Тобто, перші 2-3 місяці ми працювали у хаотичному порядку. Так би мовити, ще вчилися. Ми хотіли навчити тих перспективних хлопців та дівчат. Декотрі з них покинули навіть кращі умови роботи заради патрульної поліції, бо повірили у те, що можна щось змінити, зламати систему. Далі ми вже отримали певну оцінку нашої роботи від громадськості. Ми побачили деякі прогалини у власній роботі і почали все коригувати та удосконалювати. Уже після 6 місяців вийшли на новий, кращий рівень. Звичайно, неможливо відразу все довести до ідеалу. Ми працюємо над нашими проблемами, проводимо навчання. Я вважаю, що цей рік пройшов для нас більш-менш добре. Були і ДТП за участю патрульних: як із їх вини, так і ні. Були гучні затримання, розкриття вбивств, затримання людей, причетних до розповсюдження великої кількості наркотиків, спіймали на порушеннях багато одіозних та відомих людей на Закарпатті, які керували авто напідпитку. Думаю, багато людей побачили, що ми працюємо неупереджено.

- Оцініть рівень довіри громадськості до патрульної поліції Ужгорода та Мукачева за 5-бальною шкалою.

- Мені би, звичайно, хотілося сказати, що на «п’ятірочку»… Однак, ми цього прагнемо. Я б хотів почути оцінку зі сторони. Провести якесь дослідження. Це можуть бути експерти, громадські діячі, активісти. Головне, щоб це було об’єктивно. Якщо ж відштовхуватись від моєї особистої думки, то, спілкуючись із людьми, можу зробити висновок, що рівень довіри до нас та нашої роботи можна оцінити на 3,8 балів.

«Буває, із заступником замовляємо собі в офіс піцу»

IMG_9528

- Поговоримо про Вас. Як проходить день начальника патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві?

- Важко (сміється – ред.)! Важко щось взагалі планувати. Наша робота залежить від того, що трапляється навколо. Є заходи, які проходять планово та регулярно. Однак, в основному, все залежить від ситуації.

- Чи вистачає часу на сніданок, обід?

- Інколи доводиться все робити на ходу. Прийом їжі – не виняток. Буває, замовляємо собі в офіс із заступником піцу. Або ж просимо когось виїхати за гамбургерами або бутербродами. Не вистачає часу, аби банально виїхати додому або ж у кафе. Інколи навіть у машині є печенько або ж цукерка, аби, як то кажуть, «заморити черв’ячка».

- Чи є серед патрульних службові романи?

- Скажемо так: це особисте питання кожного (сміється). Та з неофіційних джерел відомо, що серед патрульних є пари, які дружать. Назвемо це так… До законного поєднання стосунків ще не дійшло, але дружать між собою. 

Фейсбук і «Спецконтроль»

IMG_9444

- Я керуюсь принципом: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Через соцмережу Фейсбук я можу побачити, що є актуальним, що хвилює людей. Урешті-решт можу дізнатись про роботу патрульної поліції із вуст громадян. Буває, мене критикують. Навіть колеги говорять, що непотрібно вдаватись до публічного обговорення у соцмережах. Я це розумію, однак завжди є певна категорія людей, яка має на меті просто спровокувати. Для сучасного суспільства це є нормальним. Просто я хочу показати, що не ховаюся від людей і висловлюю завжди свою думку. Мені нема чого приховувати.

- «Спецконтроль». Як вважаєте, у чому полягає мета їхньої роботи?

- Перед вами я спілкувався із «Дорожнім контролем Закарпаття». Це була приємна і конструктивна розмова. Їхня позиція стосовно багатьох аспектів нашої роботи мені імпонує. Вони з першого дня спостерігали за нашою роботою і не було ніяких суттєвих нарікань. «Спецконтроль», у свою чергу, наразі не виправдовує очікувань. Досі важко зрозуміти, яка їх основна мета. Наразі, із тієї інформації, якою володію, можу сказати, що їхнє основне завдання – це аж ніяк не порядок на дорогах, не відстоювання прав громадян. Звичайно, інколи вони поводять себе адекватно: допомагають, підказують, стають свідками на місці подій. Однак, назвати їх об’єктивними не можна.

«Дітваки» та «селфі-копчики»

Головний патрульний Ужгорода та Мукачева розповів про Фейсбук, службові романи та їжу в офісі, фото-2

- Колишні працівники МВС називають вас «дітьми». Не ображаєтеся?

- Ми це цілком нормально сприймаємо. Ще нас називають «дітваками», «селфі-копчиками». Але ми, дійсно, як дитина. Ми народились 29 листопада минулого року. Зараз триває процес зростання. Якщо перші 2-3 місяці ми повзали, як дитина, яка ще не вміє ходити, то після цього періоду ми вже почали потрохи ходити, почали видавати якісь перші звуки, слова. Зараз ми уже повноцінно можемо сказати «тато», «мама» і ходимо, не тримаючись за підручні предмети. Я, звичайно, утрирую, однак з кожним місяцем, днем нашої роботи, ми розвиваємось, ростемо. Нехай називають нас, як хочуть. Якби про нас взагалі не говорили, думаю, це було б гірше. Це лише доводить те, що ми працюємо».

Нагадаємо, Нічне патрулювання Ужгорода: чоловік з ножем, танці п’яного водія та маленький Ванька (ФОТО, ВІДЕО).

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Марценишин #поліція #Ужгород #Мукачево
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...