Освіта
17:15, 21 жовтня 2016 р.
Без чипсів та сухариків, або що тепер продають в буфетах ужгородських шкіл: репортаж
Освіта
В Ужгороді активно обговорювали тему отруєння дівчинки солодощами у ЗОШ № 12. Декілька днів ЗМІ та соцмережі «гуділи» про те, що багато місцевих шкіл нехтують санітарними нормами та продають на прилавках буфетів заборонені чипси, сухарики, солодку вату та інші «смаколики», вміст барвників та канцерогенів в яких зашкалює.
Дійшло навіть до того, що до редакції Сайту міста Ужгорода, який першим підняв тему отруєння забороненими для продажу продуктами першокласниці у місцевій ЗОШ, навідався з погрозами чоловік, жінка якого є приватним підприємцем і орендує шкільний буфет у ЗОШ №12 та 19.
Аби перевірити, чи є ще на прилавках шкільних буфетів заборонена продукція,кореспондент 0312.ua навідався до шести місцевих ЗОШ: №№ 6, 12, 15, 9, 4, та 19.
ЗОШ №6
Першим пунктом зупинки обираємо ЗОШ №6 імені Гренджі-Донського. Заходимо у приміщення школи. Там на нас чекає охоронець. Кажемо, з якою метою прийшли. «Треба повідомити директору», - зауважує чоловік. Чекаємо. Через декілька хвилин нам дають «добро». Йдемо у їдальню. Нас зустрічають декілька жінок, працівниць столової. Поки готуємось фотографувати продукцію, одна з жінок забирає зі стелажу 2 пачки якихось пакунків…
Фотографуємо. Крім двох незрозумілих пакунків, усе «чисто». На прилавку лише печиво, «Соломка», вафлі та соки.
ЗОШ №12
На прохідній знову зустрічає охоронець, який вказує дорогу до їдальні. Дорогою зустрічаємо завуча, яка, зателефонувавши директору, попередила про прихід журналістів. Проходимо у приміщення їдальні. Фотографуємо асортимент продукції. Все в порядку. Забороненої продукції немає.
ЗОШ №15
Єдина зі шкіл, де нам навідріз відмовили зайти у їдальню. Охоронець літнього віку мотивував це тим, що директора немає у школі. Поки чоловік відходив, ми запитали у дівчини, яка сиділа поруч, чи продають у школі заборонені сухарики, чипси або ж інші солодощі. Марина каже, що нічого такого нема.
ЗОШ №9
Перша школа, де охоронець не наполягав на присутності когось із керівництва школи. Здивовані йдемо у їдальню. Як не дивно, уже третя школа дивує нас своєю чесністю. Ні чипсів, ні сухариків – нічого, що би могло нашкодити дитині.
ЗОШ №4
Ця школа здивувала найбільше. Провела нас до їдальні завуч. Прилавки – «чисті» від заборонених солодощів. Майже відразу біля столів знаходяться 4 чистеньких умивальники, де діти, перед прийомом їжі, миють руки. Кухня, за європейськими канонами, повністю прозора. Тобто видно майже усю роботу кухарів. Найбільше вразило оголошення із стаціонарним номером підприємця, який обслуговує школярів. У ньому закликають батьків до співпраці та пропозицій стосовно усього, що стосується їдальні.
ЗОШ №19
Ситуація дзеркальна, як майже у всіх інших навчальних закладах. Зустріли, провели до директора. Тільки потім у їдальню. Все, здавалося б, чисто та прозоро. Тільки печиво «TUC» закралось у кут кадру.
Поки що можна зробити висновок, що дирекції ужгородських шкіл та підприємці стали серйозніше ставитись до дотримання норм харчування дітей у підзвітних їм закладах. Сподіваємося, так буде і надалі.
Нагадаємо, Ужгородська міськрада ініціювала перевірку торгівлі у шкільних буфетах: фото.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...