• Головна
  • При експорті товарів точність відомостей в митній декларації обов’язкова
14:10, 10 жовтня 2016 р.

При експорті товарів точність відомостей в митній декларації обов’язкова

Декларант не заявив точних та достовірних відомостей про товар, який підлягає обов’язковому декларуванню при переміщенні через митний кордон України. Це порушення митних правил, передбачене статтею 472 Митного кодексу України.

Про це повідомляє ДФС у Закарпатській області.

В такому разі працівники митниці складають протокол про порушення митних правил, а товар вилучають. Так, наприклад, декларант до митного контролю та оформлення Закарпатській митниці ДФС подав електронну митну декларацію та документи на товар, серед яких: CMR, інвойс, контракт, експортна декларація митних органів Словаччини.

У митній декларації задекларований товар – 200 електронних модулів оперативної пам’яті «DDR4» призначених для серверного обладнання із заявленою митною вартістю понад 4,4 млн грн. З метою ідентифікації заявленого товару та його відповідності відомостям зазначеним у митній декларації під час здійснення митного контролю проведений огляд із залученням спеціаліста-експерта.

Згідно з експертним висновком, товар не відповідає відомостям заявленим в товаросупровідних документах та митній декларації, адже представлений до огляду товар є «електронними модулями оперативної пам’яті типу «DDR3». Вартість товару потребує додаткового дослідження. Митним кодексом України передбачено, що декларант – особа, яка самостійно здійснює декларування або від імені якої воно здійснюється.

До обов’язків, прав та відповідальності декларанта належить, зокрема, зобов’язання здійснити декларування товарів, а до прав, з дозволу контролюючого органу, – здійснити фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеним у товаросупровідних документах, взяти проби та зразки товарів. Однак, у випадку з «електронними модулями оперативної пам’яті», декларант не скористався своїм правом та допустив порушення митного законодавства. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декларація #митна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...