Інтерв’ю
11:40, 29 вересня 2016 р.
Організатор екстремальних забігів «URSUSRACE» Тетяна Сірко: «Ідіть до кінця і вірте у себе!»
Інтерв’ю
У суботу, 1 жовтня, у селі Оріховиця поблизу Ужгорода вперше на Закарпатті відбудуться екстремальні забіги з перешкодами під назвою «URSUS RACE». Змагання проводитиме громадська організація «Екстремальні забіги Карпатами», спільно з Управлінням молоді та спорту Закарпатської ОДА, за підтримки Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді. Як проходитимуть змагання та хто у них зможе взяти участь 0312.ua розповіла голова ГО «Екстремальні забіги Карпатами» Тетяна Сірко.
«Гонка спритності – це перша дистанція нашого пілотного проекту «URSUS RACE» - екстремальні забіги з перешкодами, - починає розмову Тетяна Сірко. – Учасникам забігів потрібно здолати 5 кілометрів з 15-ма перешкодами».
забіги12
- Чому для змагань було вибрано село Оріховиця?
- На початку ми планували організувати забіги у центрі Ужгорода і, можливо, так би нам вдалося залучити більше глядачів і учасників. Але, оскільки гонка екстремальна, то відповідно вона потребує і природніх перешкод. Тому і зупинилися на Оріховиці. Плюс і власник локації нам у цьому посприяв. Але хочу наголосити – це не разова акція. Ми проводитимемо забіги посезонно і місце їх проведення також буде змінюватися.
- З якими перешкодами на дистанції зіткнуться учасники гонки?
- Траса дистанції пролягатиме через озеро, річку та ліс. Самі ж перешкоди будуть штучними і природніми. Учасникам гонки прийдеться і повалятися в болоті, і добре настрибатися. Однією з перешкод буде скалодром, тож тут потрібно мати добре натреновані руки. І, звичайно, водні бар’єри та гострі металеві дроти. У «Гонці спритності» буде й дитячий забіг. У дітей буде менше перешкод – усього 8, а дистанція складатиме 800 метрів. Варто наголосити, що ці забіги не будуть власне професійними змаганнями. «Гонка спритності» - це своєрідний спортивний майданчик як для любителів, так і для професійних спортсменів. Професіонали зможуть випробувати свою фізичну силу, а любителі активного способу життя спробують альтернативну форму відпочинку.
забіги8
- Якими будуть членські внески та призи за перемогу у забігах?
- Забіги поділені на різні категорії – «еліт», «стандарт», «команда» і «дитячий». Вартість реєстрації у категорії «еліт», зорієнтованої для професійних спортсменів, коштуватиме 400 гривень, «стандарт» - для любителів і командний забіг – 300 гривень, «дитячий» - 200 гривень. Стартові внески зумовлені тим, що кожен учасник, який дістанеться фінішу, отримає медаль, футболку та напої з їжею, щоб одразу відновити свої сили.
- На яку кількість учасників гонки розраховуєте? Хто вже зареєструвався?
- Ми очікуємо близько ста учасників. Приємно, що вже зареєстровані учасники з інших куточків України – Києва, Львова, Івано-Франківська. Є вже команда зі Словаччини. До забігів долучилися нацгвардійці, поліцейські, рятувальники і, навіть, журналісти.
забіги13
- Як виникла ідея організувати екстремальні забіги на Закарпатті?
- Ми з чоловіком активно займаємося спортом. Він – професійний спортсмен, тренер з ММА, нині популярних фітнес-напрямків, таких як «кросс фіт». Він 3 роки тому спробував себе у такій гонці, а потім долучив вже й мене. Цього року, влітку, я пробігла свою першу дистанцію у Кошице, у словацькій версії проекту «SPARTAN RACE». 7 кілометрів маршруту пролягало через центр міста. Це був шалений драйв! Так, як я вперше брала участь у подібних змаганнях, то це була така невеличка перемога над собою. Кожен з нас боїться чогось – хтось висоти, хтось води. І коли в тебе нема іншого виходу, як подолати перешкоду, це додає адреналіну. Це була така своєрідна боротьба з собою, яка пройшла вдало. Я прибігла першою у нашій «команді дівчат» за 52 хвилини. Приємно все таки, коли не вони тебе, а ти їх (сміється).
забіги4
- Розкажіть ще про аналоги подібних екстремальних забігів в Україні та за кордоном.
- В Україні – це «Гонка нації», яка проводиться вже близько 2-х років. У Європі, вже кілька років поспіль, дуже популярний «SPARTAN RACE», що зародився у США; у Росії – «Гонка гладіаторів» та «Гонка героїв». Всі ці проекти засвідчують, що людей все більше цікавить власний фізичний розвиток. Приємно, також, що прийшовши із такою ідеєю на Закарпаття, ми одразу знайшли однодумців: зокрема, фітнес-студія «The Body Zone», одні з перших, хто долучився до реалізації проекту .
- Що можете порадити учасникам гонки?
- Для тих, хто стартує вперше, я б порекомендувала слухати своє тіло, слухати себе й не боятися. У кожного учасника гонки своя мотивація! Тож ідіть до кінця й вірте у себе!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:45
Вчора
Оголошення
10:53, 7 жовтня
32
10:53, 7 жовтня
1
12:43, 30 вересня
16
live comments feed...