• Головна
  • На Закарпатті відкрили «Школу з самоконтролю для дітей з цукровим діабетом»
15:35, 28 березня 2012 р.

На Закарпатті відкрили «Школу з самоконтролю для дітей з цукровим діабетом»

В Ужгороді відкрили першу на Закарпатті «Школу з самоконтролю для дітей з цукровим діабетом», що діятиме на базі Обласного палацу дітей та юнацтва «Падіюн».

Головна мета школи – навчити маленьких пацієнтів  контролювати захворювання та жити повноцінним життям  кожен день. Школа для дітей з цукровим діабетом» дозволить розширити знання дітей та батьків у найрізноманітніших життєвих ситуаціях і має намір показати, що діабет – це не хвороба а спосіб життя. Тут навчатимуть, як правильно харчуватися, розподіляти фізичне навантаження, а також - як поводити себе у суспільстві.

В урочистому заході взяли участь дітки, хворі на цукровий діабет та їх батьки, лікарі-ендокринологи, представники влади та засобів масової інформації. Сьогодні на обліку в Ужгородській міській лікарні є 25 інсулінозалежних дітей з діагнозом цукровий діабет. В області наразі — 198.

На цукровий діабет у Закарпатській області хворіє понад 30,5 тисяч осіб, з них 198 дітей віком від народження до 18 років. 25 дітей перебувають на обліку  в місті Ужгород.

У відкритті Школи взяла участь і науковий співробітник відділу дитячої та підліткової ендокринології Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ, дитячий ендокринолог Наталія Погадаєва.

Вона передала вітання від головного ендокринолога України та розповіла, що у державі є 8 тисяч дітей-діабетиків, і щорічно такий діагноз ставлять ще тисячі дітей. Зараз в Україні діють 40 шкіл самоконтролю для діабетиків. Усі вони працюють на добровільних засадах, оскільки немає жодної штатної одиниці для лікарів при таких школах. Про це Закарпаття онлайн повідомляє Ужгородський прес-клуб.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...