• Головна
  • Вхід на цьогорічний «Сонячний напій» коштуватиме 5 гривень
12:50, 28 березня 2012 р.

Вхід на цьогорічний «Сонячний напій» коштуватиме 5 гривень

За вхід на цьогорічний фестиваль вина та меду «Сонячний напій» бажаючий доведеться заплатити.

Щоправда, плата буде символічна і складатиме 5 гривень, розповів сьогодні піж час прес-конференції спів організатор фестивалю, голова Закарпатської спілки приватних виноградарів та виноробів Олександр Ковач. І гроші, зібрані під час фестивалю, підуть на благо чинність – будуть передані дитячим будикам-інтернатам.

Цього року «Сонячний напій» триватиме протягом п’яти днів – з 28 квітня і до 3 травня у винних підвалах, що відомі під назвою Совине гніздо. До 31 березня потенційні учасники фестивалю мають змогу подати взірці вина, які плануються до участі у заході, на дегустаційну комісію. Загалом таких дегустаційних комісій буде сформовано 3 – мінімум по 5 суддів у кожній.

Для оцінювання вина розроблена система балів, за якими і визначатимуться переможці фестивалю. Найвища оцінка – 90 і більше балів – достойна золотої медалі. Відповідно, вина, які наберуть 85-90 балів, отримають срібні медалі, 80-85 – бронзові. Вина, які наберуть менше 60 балів, комісією відбраковуватимуться і до фестивалю навіть не будуть допускатись, розповів Олександр Ковач. Крім того, дегустація вин проходитиме «сліпим методом»: вина будуть подаватись під номерами, що виключає змогу лобіювання і підтасовування результатів. Та й у складі дегустаційної комісії будуть присутні справжні професіонали своєї справи, поціновувачі вина, серед яких і відомий київський сомельє, виходець з Мукачева, який навчався в Тоскані й нині представляє найвідоміші бренди вин світу, Віталій Ковач.

Ціновий коридор на «фестивальні», за словами Олександра Ковача, коливатиметься від 40 до200 гривень: «Тут будуть представлені не тільки вина урожаю 2011 року, як це було на «Божоле», але й оригінальні марочні вина». Яка кількість сортів вин буде присутня на фестивалі, прогнозувати він не став, проте зазначив, що «палітра прогнозується дуже різноманітна, тим більше, зважаючи на прекрасний урожай 2011 року». Учасниками ж нинішнього «Сонячного напою» стануть члени спілки виноградарі і виноробів Закарпаття з п’яти районів, а також гості з Криму, словаки, «можливо, угорці».

Скляний бокал у ціну вина, як це було під час «Божоле» не входитиме, розповів Олександр Ковач. Та все ж таки про дегустувати вина «за всіма правилами» гості фестивалю зможуть: «Ціни вин будуть дуже різні, і закладати в їх ціну ще й ціну бокала не логічно. Але прямо під час фестивалю бокали просто будуть продаватись, ціна їх не буде високою – приблизно 10-15 гривень. Тому кожен, хто захоче, зможе собі бокал придбати». На нього буде й наліплено спеціальну наліпку-логотип фестивалю. За словами Олександра Ковача, зараз оргкомітет планує оголосити конкурс на кращий ескіз наліпки, і до фестивалю з представлених взірців виберуть найкращий. При цьому пообіцяв, що переможець обов’язково буде гідно відзначений: «Колекцію з 5-6 золотих вин я особисто готовий презентувати у подарунок з власної колекції».

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...