• Головна
  • На Закарпатті перебуває Посол Японії
12:20, 27 березня 2012 р.

На Закарпатті перебуває Посол Японії

У вівторок, 27 березня голова обласної ради Іван Балога та голова облдержадміністрації Олександр Ледида зустрілися з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Соката Тоічі.
Пан Посол приступив до виконання обов’язків в жовтні минулого року. На Закарпатті – вперше. Напередодні відвідав завод "Ядзакі".

Під час зустрічі з керівництвом області Соката Тоічі насамперед подякував за підтримку японського народу в біді, що сталася минулоріч. "Україна – одна з перших країн, яка прийшла нам на допомогу. Відгукнулося й Закарпаття. Тут, за участі тодішнього посла висаджували алеї сакур на знак підтримки народу Японії в подоланні наслідків стихійного лиха. Ми також отримали чимало дитячих малюнків. Це знак солідарності. Тому ми пропонуємо й надалі поглиблювати наші стосунки, встановлювати партнерські відносини на рівні регіонів", - зазначив Соката Тоічі.

Торкнувся японський дипломат і співпраці в економічній сфері. Нині Японія інвестувала в економіку краю майже 50 мільйонів доларів і займає друге позицію за рівнем інвестування серед інших країн. Але потенціал є набагато більшим. "В Україні працює 36 компаній з прямими японськими інвестиціями, тоді як в Польщі – в десять разів більше. Прозорість та стабільність ситуації із законодавством та в країні загалом дозволила б суттєво збільшити капіталовкладення в українську економіку", - вважає пан Посол.

Також пан Посол висловив сподівання на подальший обмін досвідом у питаннях ліквідації наслідків аварій на атомних станціях. Так, за його словами в квітні міністр МНС України Віктор Балога від українського уряду підпише угоду про співробітництво з японськими партнерами.

Голова облдержадміністрації Олександр Ледида відзначив, що Закарпаття має чудовий приклад із залученням японських інвестицій. "Вже майже десять років в краї успішно працює компанія "Ядзакі". Болюча проблема – відшкодування ПДВ знято з порядку денного і й повернення податку відбувається автоматично. Також для інвесторів надаються пільги при ввезенні високотехнологічних енергозберігаючий технологія", - повідомив голова ОДА.

Голова обласної ради Іван Балога подякував японському послу за ті проекти, які з допомогою японського бізнесу реалізуються в нашому краї. "Закарпаття – відкрите для інвесторів, в першу чергу для екологічно чистого виробництва. Громада краю вітатиме такі проекти. В нас склалися дружні стосунки, і ми їх будемо розвивати", - каже Іван Балога.

Також керівник ради повідомив, що за ініціативи міністра МНС, депутата облради Віктора Балоги і цієї весни в області продовжать висаджувати японські вишні. До кінця цього тижня в закарпатських містах буде висаджено понад 300 сакур.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...