• Головна
  • Прокуратура звинуватила головного лікаря Ужгородського пологового у смерті немовляти
09:39, 27 березня 2012 р.

Прокуратура звинуватила головного лікаря Ужгородського пологового у смерті немовляти

Ужгородська міська прокуратура висунула обвинувачення головному лікарю Ужгородського міського перинатального центру.

Про це ЗІКу повідомили у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

Під час розслідування кримінальної справи зібрано достатньо доказів для притягнення як обвинуваченого головлікаря пологового будинку Андрія Чабана у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 140, ч. 2 ст. 367 КК України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому та службова недбалість, якщо це спричинило тяжкі наслідки).

За інформацією старшого слідчого прокуратури міста Ужгорода Богдана Угринюка, суть пред’явленого обвинувачення у тому, що Андрій Чабан, будучи керівником перинатального центру та маючи повноваження приймати рішення та видавати накази з усіх питань, не дозволив зробити операцію кесаревого розтину породіллі аби врятувати життя новонародженій.

13 січня минулого року до прокуратури міста Ужгорода звернувся місцевий мешканець із заявою про те, що його дочка-породілля народжувала в міському перинатальному центрі і новонароджене дитя померло. Сім’я породіллі тоді звинуватила у смерті дівчинки лікарів.

На підставі цієї заяви, працівники прокуратури міста Ужгород негайно виїхали в Ужгородський перинатальний центр і вилучили усі документи, що стосувалися цього випадку. Для пояснень до прокуратури м. Ужгорода були викликані усі причетні до цієї ситуації працівники Ужгородського пологового будинку.

Відтак, після проведення усіх необхідних перевірок прокурор міста Ужгорода порушив кримінальну справу за фактом смерті новонародженої. Як з’ясувалася під час перевірки, у 23-річної породіллі було зафіксовано діагноз «дистрес плоду». При цьому, службові особи Ужгородського міського перинатального центру, за вказівкою головного лікаря пологового будинку Андрія Чабана, нехтуючи вимогами клінічних протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги, почали проводити звичайні фізіологічні пологи, замість негайного проведення кесаревого розтину.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...