• Головна
  • В Ужгороді відреставрували "Совине гніздо": фото
16:00, 10 липня 2016 р.

В Ужгороді відреставрували "Совине гніздо": фото

В Ужгороді відреставрували архітектурну пам'ятку національного значення "Совине гніздо",  інформує Ужгородська міська рада. 

Старовинна будівля, зведена у 1781 році, ще донедавна знаходилася у плачевному стані. На сьогодні ж тут практично завершено реставраційні роботи.

Тема реконструкції винного льоху на вул. Ракоці в історичному центрі міста піднімалася неодноразово. Лише у 2013 році у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» Ужгород та польське місто Ярослав взяли участь у Проекті «Ярослав-Ужгород: спільна ініціатива для покращення туристичної привабливості міст-побратимів». Завдяки цьому проекту з’явилася можливість відреставрувати важливі архітектурні пам’ятки. В Ужгороді це «Совине гніздо», а в Ярославі – Кам’яниця.

На реалізацію проекту в Ужгорода передбачено 850 тисяч євро, з яких 90% - грантові кошти, решта – кошти міського бюджету. Із різних причин проект, який офіційно стартував у 2013 році, сам тендер проведений навесні 2015 року, а угода з підрядником укладена у липні. Безпосередньо до робіт приступили у серпні, а вже у вересні вносили зміни до проектно-кошторисної документації, бо у ході підготовчих робіт з’ясувалося, що багато важливих нюансів не було враховано.

Роботи проводить львівська фірма "Трансбуд", яка виграла тендер. До "Совиного гнізда" брала участь у реставрації багатьох історичних об'єктів, у тому числі в центральній частині Львова та в Івано-Франківську, загалом працює над подібними об'єктами вже понад 15 років, має ліцензію на реставрацію пам'яток архітектури. За словами представника фірми-підрядника Володимира Марценюка, наразі роботи у «Совиному гнізді» завершено десь відсотків на 97. Роботи, передбачені грантовим проектом, були виконані вчасно, зараз завершуються ті роботи, які не були передбачені, але мусять бути зроблені для того, щоб об’єкт мав завершений вигляд.

В Ужгороді відреставрували "Совине гніздо": фото, фото-1
В Ужгороді відреставрували "Совине гніздо": фото, фото-2
В Ужгороді відреставрували "Совине гніздо": фото, фото-3

Як ми повідомляли раніше, Ужгородське «Совине гніздо» буде реконструйовано.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#совине гніздо #реставрація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...