Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад»

Уже декілька місяців на площі Шандора Петефі триває реставрація фасадів будинків. Ужгородці, що проживають там, розповіли 0312.ua, скільки їм довелось заплатити за новенькі фасади і чи задоволені вони якістю ремонтних робіт.

Площа Шандора Петефі, будинок №9

IMG_3332

У цьому будинку уже все спокійно. Ремонтні роботи завершилися. Фасад збоку площі Петефі й справді виглядає гарно. Заходимо всередину будинку і зустрічаємо на східцях дідуся, який прямує додому.

Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-1

«Я віддав 4 тисячі гривень на ремонт будинку, - розповідає Андрій Федосійович - Платив, звісно, не кожен. Багато хто відмовлявся, хтось не усю суму дав. Ми підходили до тих, хто не хотів платити, говорили з ними, але домовитись не вийшло. До нас прийшла жіночка із міської ради, мешканці будинку спілкувались з нею. Спочатку було домовлено, що ми маємо платити 10 відсотків від вартості ремонту, потім зменшили до 5 відсотків. Звісно, фасад зі сторони центральної площі зробили, а от з іншого боку – ні. Освітлення не зробили. Гроші взяли, а не зробили. 20 чи 30 тисяч ми дали на це. Поставили новий дах. Авжеж, це добре, що провели хоч таку реставрацію. До цього у квартирі уже неможливо було жити».

Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-2

Прямуємо далі. Справді – цей будинок вимагає не тільки відновлення фасаду. Куди не повернись – обшарпана штукатурка, яка готова впасти у будь-яку мить  на голову. Дзвонимо у двері. Відчиняє нам Людмила Олександрівна:

Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-3

«Дали нам кошторис, нічого особливого і не зробили, а наобіцяли багато, - каже жінка. – Відреставрували фасад, проте не по всьому будинку, зробили дах. Обіцяли провести освітлення, але не дотримались цього. Не до кінця виконали те, про що говорили. Кошторис ремонту фасаду тричі змінювали. Врешті-решт вийшло 470 тисяч гривень. Кожен з мешканців будинку мав заплатити 4 тисячі. Це лише за фасад».

Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-4

Як то кажуть, обгортка брендова, а всередині зовсім не те… Йдемо до будинку навпроти.

Площа Шандора Петефі, будинок №10

IMG_3353

Тут ремонтні роботи у самому розпалі. На вулиці +35, засмаглі будівельники «носяться» металевими конструкціями. Робота кипить. Заходимо на територію будівлі. Ідентична ситуація, як у попередньому. Попри роботу над фасадом та дахом будинку, залишається багато питань щодо решти пунктів благоустрою. Піднімаємось на другий поверх. З-за дверей визирає Ольга. Починаємо розмову.

Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-5

«Тільки не фотографуйте, - каже захекана жінка - Жителі будинку виплачували 1 відсоток від усієї вартості ремонту. Це 1 тисяча гривень. У цю суму входить реставрація фасаду і ремонт даху будинку. Звісно, ці довготривалі ремонтні роботи уже трохи набридли. Це жах, але вони працюють із самого ранку і десь до 9 вечору. Зараз були дощі, на третій поверх позатікало. Звичайно, що ми задоволені тим, що міська влада вирішила відреставрувати історичну частину міста. Сподіваюсь, що всі умови ремонту будуть виконані. На перший погляд, робочі – совісні хлопці. Хотілося б, щоб відремонтували й внутрішній фасад. Так, обличчя дому буде красивим, однак всередині – не дуже. Чесно кажучи, не знаю, чому у будинку навпроти «скидались» по 4 тисячі… Можливо, тому, що значну частину суми у нас заплатили підприємці. Тут і кафе у нас, і стоматологічний кабінет, перукарня, магазин мобільного зв’язку. Думаю, вони левову частку заплатили».

Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-6

Йдемо далі. Поталанило потрапити на молодика, який тільки винаймає квартиру. Думка незацікавленої сторони, без сумніву, важлива. Юрій планує жити у цьому помешканні ще місяць: «Ми тут знімаємо квартиру, тому грошей на ремонт будинку не давали. Звісно, постійні ремонтні роботи заважають, однак терпимо, адже це на благо людей та міста. Чесно, буває, що й опівночі щось роблять. Але нічого – це все тільки на користь робиться. Будинок був у дуже плачевному стані, а тепер справи йдуть на краще».

Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-7 Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-8 Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-9 Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-10 Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-11 Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-12 Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-13 Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-14 Жителі будинків на Петефі: «Кожен з мешканців мав заплатити 4 тисячі за новий фасад», фото-15
Петефі будинки реставрація Ужгород
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
1145 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі