• Головна
  • За пошкодження ліній електропередач можна «загриміти» на 15 років
09:42, 16 березня 2012 р.

За пошкодження ліній електропередач можна «загриміти» на 15 років

Останнім часом на території області вчинено ряд крадіжок елементів обладнання ліній електропередач, що призводило до аварійного відключення постачання електроенергії. Через це увага правоохоронців зосередилася на проблемі розкрадання чи пошкодження майна на об`єктах енергетики, зв`язку, житлово-комунального господарства та інших галузях економіки.

Так, нещодавно в поле зору мукачівських правоохоронців, які патрулювали вулицями міста, потрапили двоє громадян, які, побачивши людей у міліцейській формі, почали підозріло поводитись. Наряд патрульної служби у складі ст. лейтенанта Степана Гаврана, прапорщиків міліції Василя Говдоша та Василя Лендєла, підійшовши ближче, побачили, як двоє молодиків намагаються у сніг закопати великий моток кабелю. Зрозуміло, що хлопці намагалися сховати крадене. Здогадки правоохоронців підтвердились. Мукачівців разом з мотком кабелю запросили пройти до міліцейського відділку міліції, де, до слова, хлопців вже добре знали.

26 та 28-річні молодики були неодноразово судимі за подібні злочини, але на виправний шлях так і не стали, продовжили займатись незаконними промислами. На запитання працівників міліції, звідки вони взяли цей кабель, відповідь була очікуваною: «Знайшли». За висновками експертів у немалому мотку проводу було 50 м кабелю високої напруги на загальну суму понад 1200 грн. Та на момент затримання зловмисників ніхто не заявляв про зникнення недешевого проводу. Отож, міліція спрацювала на випередження.

Через кілька днів після цього випадку, дільничний інспектор Мукачівського МВ УМВС України в Закарпатській області капітан міліції Михайло Пацкан затримав ще одного безробітного мукачівця, який промишляв збутом чорного металу. По вул. І. Франка дільничний інспектор помітив громадянина, який на возі з кіньми звозив металобрухт до пункту прийому металу (близько 100 кг металу). Як з`ясувалось пізніше, 45-літній мукачівець заробляв собі на життя саме у такий спосіб. Спочатку скуповував метал від людей, а потім «скидував» його до пунктів металоприйому за вищу ціну. Такий собі «нехитрий» бізнес, щоправда, заборонений законом.

Як стверджує дільничний міськвідділу, на пунктах прийому металу часто знаходяться крадені речі громадян, металеві люки, зливні решітки з об`єктів житлово-комунального господарства тощо.

За чинним законодавством, за порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом існує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Зокрема, ст. 213 Кримінального кодексу України за здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів без відповідної ліцензії чи надання приміщень та споруд для розташування незаконних пунктів прийому, передбачає штраф від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 8000 грн.), або громадські роботи від ста до двохсот годин. У разі рецидиву таких дій законодавцем передбачене обмеженням волі на строк до трьох років.

Також існує і кримінальна відповідальність за протиправні діяння щодо ліній електропередач. Ст. 188 Кримінального кодексу України - розкрадання шляхом демонтажу або іншим способом електричних мереж, кабельних ліній зв'язку та їх обладнання. Санкція ч. 3 цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...