• Головна
  • Єдиний в Україні золоторудник «Закарпатполіметали» хочуть захопити рейдери
09:40, 15 березня 2012 р.

Єдиний в Україні золоторудник «Закарпатполіметали» хочуть захопити рейдери

ТОВ «Закарпатполіметали», перебуваючи в процедурі ліквідації, має всі шанси на залучення інвестора і відновлення платоспроможності, однак цьому перешкоджають незаконні дії органів місцевого самоврядування, НАК «Надра України», Нацбанку і Податкової.

Про це сьогодні, 14 березня, на прес-конференції в ЗІКу заявив арбітражний керуючий Володимир Гуртовий.

Він переконаний, що ці дії лобіюються тими, хто зацікавлений в захопленні єдиного в Україні золоторудника – Мужіївського золотодобувного комплексу.

За словами арбітражного керуючого, саме з метою рейдерського захоплення ТОВ «Закарпатполіметали», у 2008 року на посаду директора підприємства призначили В. Василинця, який був повністю підконтрольний фірмі «Закар Ресорсез Лімітед». Того ж року розпочалась процедура банкрутства, яка триває досі.

Ще у 2007 році на підприємстві було штучно зупинено виробництво, близько 400 людей фактично залишились без роботи. Відтоді заборгованість з заробітної плати сягнула вже понад 5 млн грн. Також є понад 5 млн заборгованості перед бюджетом, а також близько 40 млн грн – заборгованість перед іншими кредиторами в цілому.

Порушення справи про банкрутство ТОВ «Закарпатполіметали» та визнання його банкрутом оскаржувалось до всіх інстанцій, а тому числі і до Верховного суду України, однак це рішення було залишено в силі.

Разом з тим, за словами Володимира Гуртового, на сьогодні підприємству вдалося відновити права на нерухомість і на оренду 42 га землі, де розташоване родовище. Договір оренди дійсний до 2053 року.

Експерти оцінили активи підприємства у майже 55 млн. дол. І, як стверджує арбітражний керуючий, уже є закордонний інвестор, який готовий вкладати кошти в розвиток підприємства. 200-300 млн дол. – це лише перша черга можливих інвестицій.

Як повідомив Гуртовий, юридична база для цього вже підготована. Однак Закарпатською обласною радою 30 грудня 2011 року було прийнято рішення про надання «Національній акціонерній компанії «Надра України» дозволу на розробку Мужіївського золотополіметалічного родовища, тоді як цю ділянку законно орендує «Закарпатполіметали». Підприємство своєю чергою оскаржує рішення обласної ради у Закарпатському окружному адміністративному суді, однак розгляд цього позову, зі слів арбітражного керуючого, навмисно затягується.

Крім того, на засіданні комітету кредиторів 8 лютого цього року було прийнято рішення про продаж майна банкрута для задоволення вимог кредиторів, у тому числі заборгованості по заробітній платі. Однак податкова наклала арешт на майно підприємства і зупинила його реалізацію. Також було зупинено провадження у справі про банкрутство.

Водночас Володимир Гуртовий повідомив, що тиск чиниться і з боку правоохоронних органів. Оболонським РУ ГУ МВС України порушена кримінальна справа за фактом підроблення документів ДАК «Українські поліметали». Але в межах цієї справи переслідуються винятково ліквідатор ТОВ «Закарпатполіметали» Т. Петик та колишній голова ДАК «Укрполіметали» М. Желязо.

«Очевидним є небажання рейдерів брати участь у прозорій процедурі торгів та платити реальні гроші. Це дає підстави для корупційних дій органів державної влади, які зацікавлені порушувати закони та приймати незаконні рішення», – заявив арбітражний керуючий.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...