• Головна
  • Щодо коригування податкового розрахунку 1 ДФ
15:16, 9 червня 2016 р.

Щодо коригування податкового розрахунку 1 ДФ

Фахівці органів ДФС у Закарпатській області роз’яснюють чи відображається у податковому розрахунку (форма № 1ДФ) сума штрафу, нарахованого в результаті неправомірного застосування платником податку податкової соціальної пільги.

Відповідно до пп.. 169.2.4 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України якщо платник податку порушує норми цього пункту, внаслідок чого, зокрема, податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання ПСП за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування ПСП відновлюється.

Платник податку може відновити право на застосування ПСП, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулось таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100% суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а у разі, коли сума виплати недостатня, - за рахунок наступних виплат. Якщо сума недоплати та/або штрафу не була утримана податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування ПСП відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

Нормами Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4 (далі – Порядок № 4), не передбачено відображення у формі № 1ДФ штрафних санкцій, які застосовуються до платника податку, у разі порушення ним норм застосування ПСП.

Отже, якщо роботодавець у поданому податковому розрахунку за звітний період зазначив ознаку ПСП, надану платнику податку, який не мав права на її застосування, то необхідно провести відповідне коригування показників цього податкового розрахунку та подати уточнюючий податковий розрахунок за цей період. Коригування показників податкового розрахунку (форма № 1 ДФ) проводиться за правилами, встановленими Порядком № 4.

В уточнюючому розрахунку зазначаються два рядки: рядок, який підлягає вилученню з попереднього розрахунку (у графі 8 такого рядка у попередньому розрахунку відображалась ознака неправомірно наданої ПСП), та новий рядок, який підлягає введенню.

У новому рядку у графах 3а та 3 відображаються суми нарахованого та виплаченого доходу (дорівнюють сумам, відображеним у цих самих графах рядка на вилучення), у графі 4а – сума правильно нарахованого податку (без застосування ПСП), у графі 4 – сума перерахованого податку (дорівнює сумі, відображеній у графі 4 рядка на вилучення), у графі 5 – ознака доходу «101», у графі 8 – прочерк, у графі 9 – проставляється «0» (ознака рядка на введення).

Сума утриманої недоплати, перерахована до бюджету, відображається у податковому розрахунку (форма № 1 ДФ) за звітний період, у якому це перерахування фактично відбулось.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податковий розрахунок
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...