• Головна
  • Закарпатські військовослужбовці отримали звання «Альпініст України»
16:20, 7 березня 2012 р.

Закарпатські військовослужбовці отримали звання «Альпініст України»

У підсумку всі восьмеро учасників команди: механік-водій солдат військової служби за контрактом Іван Васів, заступник командира взводу старший сержант військової служби за контрактом Юрій Ремета, розвідник солдат військової служби за контрактом Ілля Маринець, командир танка молодший сержант військової служби за контрактом Андрій Більце, старший стрілець-снайпер Роберт Фію, працівники Збройних Сил України Володимир Кенсіцький та Віталій Горяйнов, а також колишній військовослужбовець розвідувального взводу Євген Рябоконь отримали почесне звання «Альпініст України». Сходження було зареєстроване у Федерації альпінізму та скелелазіння України, погоджено з рятувальниками МНС.

Як розповів керівник групи Володимир Кенсіцький, воно проходило у дуже суворих умовах. Підйом на вершину розпочали о сьомій ранку. Погода часто змінювалася. Видимість інколи була лише до 5 метрів, температура повітря на вершині становила мінус 300С, шквальний вітер швидкістю до 70 кілометрів за годину та густий туман ставали природною перепоною на заваді мужнім людям. Врешті-решт о 14.30 за київським часом група підкорила Говерлу.

"Попри всі перепони, ми зуміли виконати поставлене перед собою завдання. Що означає одержане моїми товаришами звання «Альпініст України»? По-перше, засвоєння цього курсу є достатнім для самостійного проходження гірських перевальних маршрутів 1-ї категорії складності. По-друге, люди отримали моральне задоволення, випробували себе, набули практичного досвіду і безцінних навичок з гірської підготовки. Тепер уже справжні альпіністи передаватимуть досвід своїм колегам — гірським піхотинцям батальйону, — коментує Володимир Леопольдович".

Як зазначив працівник Збройних Сил України Володимир Кенсіцький, цей захід вихідного дня вдався успішним завдяки добрим стосункам та тісній взаємодії з гірською пошуково-рятувальною частиною МНС у Закарпатській області, Закарпатським центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді і Федерацією альпінізму та скелелазіння Закарпаття. На всіх етапах підготовки та під час сходження рятувальники, туристи й альпіністи допомагали, чим могли: спорядженням, майном, консультаціями щодо маршруту, рекомендаціями з тактики та стратегії сходження, підготовкою амуніції, розміщенням на ночівлю.

"Приємно було відчути таку турботу та доброзичливість мужніх і щирих людей, чиє життя пов’язане з горами. Велике їм спасибі! Безумовно, ця турбота і наша підготовка стали найголовнішими чинниками в безпечному сходженні, всі здоровими зійшли до підніжжя гори, ніхто не захворів і навіть не промерз. А це найголовніше! — зазначає керівник групи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...