• Головна
  • В Ужгороді зросла кількість мільйонерів!
12:20, 7 березня 2012 р.

В Ужгороді зросла кількість мільйонерів!

Кампанія з декларування доходів-2011 стартувала з 1 січня 2012-го і триватиме до 1 травня. Хто повинен подавати декларації, чому це може бути навіть вигідно і які зміни відбулися в законодавстві щодо декларування – у прес-центрі «Закарпатської Правди» розповідали начальник Державної податкової інспекції в м. Ужгороді Марія Бадида та її заступник Юрій Сарай.

За словами Марії Петрівни, подати декларацію зобов’язані громадяни, які протягом 2011-го отримували: доходи, що не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті; іноземні доходи; доходи від особи, яка не мала статусу податкового агента (тобто є нерезидентом, фізичною особою – не суб’єктом підприємницької діяльності або такою, що здійснює незалежну професійну діяльність).

Суттєвою відмінністю цьогорічної кампанії є те, що з числа громадян, які отримували протягом минулого року доходи за цивільно-правовими договорами від декількох податкових агентів, подавати декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані лише ті, в кого  загальна сума за будь-який календарний місяць перевищує десятиразовий розмір законодавчо встановленої на 1 січня мінімальної зарплати (у 2011-му — 9410 гривень).

Юрій Сарай додав, що обов’язковим є подання декларації і в разі отримання таких доходів: від надання майна в оренду фізичним особам; від здійснення операцій із інвестиційними активами; виграшів у гральних закладах; від надання різного роду послуг фізичним особам, навіть від нецільової благодійної допомоги на суму понад 1320 грн. на рік. І, звісно, всі держслужбовці, судді, самозайняті особи тощо теж повинні прозвітувати про отримані торік статки.

Утім, податкову декларацію можуть подати і громадяни, не зобов’язані цього робити – якщо хочуть скористатися податковою знижкою (повернення податку з бюджету). Право на неї мають ті, хто сплачував протягом 2011-го за навчання, серйозне лікування, страхував себе або членів сім’ї, сплачував внески до недержавних пенсійних фондів, перераховував пожертвування неприбутковим організаціям, платив відсотки за іпотечне кредитування тощо. Марія Петрівна каже, що ця категорія ужгородців особливо активно подає декларації, і 120-ти із них (на 169,4 тис. грн.) податківці вже навіть встигли повернути гроші.

Загалом же за січень-лютий 2012-го 517 громадян задекларували свої доходи на загальну суму в майже 22 млн. грн., у тому числі двоє громадян показали доходи понад мільйон гривень. А всього фізичних осіб-мільйонерів в Ужгороді за підсумками 2011-го виявилося більше, ніж у 2010-му – 28. Та й заробили вони сукупно соліднішу суму – 110,7 млн. грн.

Нагадали податківці й про те, що цьогоріч змінилася форма декларації про майновий стан і доходи – з неї видалили 2 додатки і загалом спростили, бо далеко не кожен громадянин міг заповнити цей документ самостійно, без допомоги фахівця. А  передбачається, що в поданій декларації фізична особа зобов’язана самостійно визначити суму податкового зобов’язання та має сплатити зазначений податок до 1 серпня 2012 року. Бланки декларацій є в достатній кількості в ДПІ, каже Марія Бадида, а для зручності громадян податкова інспекція до 1 травня працюватиме за подовженим графіком – у робочі дні з 9-ї до 19-ї (обідня перерва з 13.00 до 13.45), а у святкові та вихідні – з 10.00 до 14.00.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...