17:35, 30 травня 2016 р.
Господарка вбитої собаки Аліна Лесик: «У поліції сказали, що отрута настільки сильна, що можна постраждати від її випарів»
Ужгородка Аліна Лесик, собаку якої нещодавно отруїли, згадує свою Боню, яку вперше зустріла в Мукачеві. Саме там вона підібрала песика, якого збив автомобіль. Поставивши чотирилапого на ноги, Аліна почала шукати хазяїна собаки, однак безрезультатно.
«Боня була схожа на Йоркширського тер’єра, коли була маленькою. У неї був ошийник з червоним медальйончиком, - розповідає Аліна. – Врешті-решт вона виявилась дворнягою, хоч у дитинстві була нереально схожою на породисту. Дуже любила полювати: ловила щурів, залазила на дерево і ловила птахів, об’їздила з нами півсвіту. Боня була дуже вихованою собакою, навіть простерилізована, всі щеплення від сказу мала, діти любили з нею гратись».
«Ветеринар сказав, що це нервово-паралітична отрута»
Про ту трагічну ніч жінка згадує неохоче. Каже, що все було як завжди. Собака поїла, погралась з друзями - двома кішками та псом: «Можливо, Боня, коли тато відкривав гараж, вибігла на вулицю… Чи там з’їла отруту, чи що… Коли я заснула, Боня була зі мною на ліжку. А потім, близько першої ночі, вона зістрибнула з ліжка і почала скиглити. Я не могла зрозуміти, що коїться. У неї почали «відмовляти» задні лапи. Боня панічно бігала, спираючись на передні ноги, почала «пісяти» й «какати» одночасно… Все по стінам, по матрацу. Я відразу зателефонувала ветеринару… Все сталось дуже швидко – буквально за дві години. Ветеринар сказав, що це, скоріш за все, дуже сильна отрута. Коли, декілька місяців тому, почали отруювати собак, то вони помирали упродовж 9-20 годин… Виходить, отрута була не такою сильною. Вона діяла на шлунок, адже у слині, яка виділялась, була кров».
Аліна розповідає, що за словами ветеринара, отрута діяла не на шлунок, як у випадках з рештою отруєнь чотирилапих в Ужгороді, а не нервову систему: «Ветеринар сказав конкретно, що це нервово-паралітична отрута. Вона не діє на шлунок, тому Боня не блювала кров’ю. Були конвульсії, ніби «відмовляє» нервова система. Це все було чимось схоже на приступ епілепсії, але набагато страшніше. У поліції сказали, що отрута настільки сильна, що постраждати можна від її випарів».
4 дні жінка переживала смерть чотирилапого друга. Тепер, каже, боїться за здоров’я сусідських дітей, які граються на вулиці: «А якщо з дитиною щось станеться? Це уже не собака… Вони на вулиці завжди щось з землі тягають».
Новый рисунок
За словами Аліни, нещодавно відбулась зустріч між міською владою, поліцією та громадськими активістами: «Було прийняте рішення, що стосовно масового цькування собак буде порушено кримінальну справу. Доведеться розкопувати собак і брати на аналіз».
Виявляється, смерть Боні – не єдиний випадок отруєння. Такої самої долі зазнав бернська вівчарка, яка помирала так само: «Я телефонувала людям з «Шахти». У них отруїли бернську вівчарку. Так само помирав, як моя Боня. Після цієї отрути, здається, ще жодна собака не вижила».
Смерть собаки не залишила байдужими багатьох людей не тільки у соцмережах: «Ми з друзями похоронили Боню з почестями. Взяли торт, шампанське. Кожен прийшов з букетом квітів, сказав прощальне слово…»
«Сьогодні зіштовхнувся із ситуацією, схожою на отруєння собаки» - ужгородський ветеринар
І справді, собакам в Ужгороді дістається усе частіше. Нещодавно був зафіксований випадок, коли з Ужа дістали мертвого пса зі зв’язаними щелепами та лапами. А випадки з отруєннямпочинають ставати закономірністю.
Аби поінформувати господарів собак стосовно того, як розпізнати отруєння, і чи можна йому запобігти, 0312.ua зв’язався з ужгородськими ветеринаром Євгеном Рєпкіним:
«Якраз сьогодні зіштовхнувся із ситуацією, схожою на отруєння собаки, - розповідає Рєпкін. – Сталося це на Проспекті Свободи. Загинула на моїх очах дворова собачка. Вона хаотично бігала, потім розпочалися судоми, а врешті-решт «вирвала» кров’ю. Наразі, важко сказати, яким препаратом отруїли пса, адже потрібно провести над собакою у лабораторії «токсикологію». Люди, плачучи, похоронили її».
Розповівши про випадок із Бонею, ветеринар сказав, що ці прецеденти потрібно детально досліджувати, аби могти вдатись до конкретики: «Станом на сьогодні я зіткнувся з 2 випадками, схожими отруєння. Вранці, і те, про що Ви мені розповіли. Поки що важко когось звинувачувати, адже нема офіційних доказів масовості отруєнь».
Про те, як запобігти отруєнню, і що потрібно робити, аби собака не отруїлась: «Розумієте, велика проблема у людях. Потрібно доглядати за собаками і дотримуватись правил вигулу. У нас переважна більшість собак ходить вулицями без намордника і ланцюжка. Звісно, що вона може щось з’їсти, а потім отруїтись. Як запобігти отруєнню? Це практично нереально. Потрібно відразу викликати ветеринара або їхати у клініку. Навіть так важко давати 100-відсоткові гарантії».
Про ситуацію з отруєннями собак 0312.ua розповіла голова організації «Барбос» Ірина Азізян: «За останній час декілька разів стикалася із фактами отруєннями собак. Проблема, знаєте, в чому полягає? Враховуючи те, як тепер труять собак, врятувати їх майже неможливо. Протягом 4 років, коли я бачила випадки отруєння, вижили, можливо, 2 собак. Ця гидота повністю роз’їдає нутро, а пес у цей час просто в агонії. Тому, у першу чергу, хочу звернутися до господарів чотирилапих. Аби максимально забезпечити себе і вашого друга від неприємностей, потрібно вигулювати собаку на ланцюжку і з намордником. Потрібно слідкувати за тим, аби пес не підбирав із землі і їв усе, що бачить. І, звичайно, якщо побачили певні ознаки отруєння, відразу звертайтесь до ветеринара».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
00:25, 11 грудня
10:51, 11 грудня
10:19, 12 грудня
22
live comments feed...