• Головна
  • Іменем закарпатця названо зірку
15:00, 6 березня 2012 р.

Іменем закарпатця названо зірку

Нещодавно іменем виноградівського колекціонера названо зірку в сузір’ї Ліри нашої галактики. Це Йосип Гаснюк, який зібрав автографи усіх космонавтів радянського періоду і зробив вагомий внесок у розвиток космічної науки.

«Життя прожити не поле перейти» - улюблений вислів почесного громадянина Виноградова Йосипа Гаснюка. За прожиті роки він багато чого побачив, встиг зробити, заслужив чимало нагород, зокрема за активну участь у популяризації космічних досліджень. З цього все і почалося. Сьогодні у його колекції вже кількасот підписів космонавтів, президентів, прем'єр-міністрів. Перший автограф він отримав від Юрія Гагаріна. Потім колекціонер вирішив написати Нілу Армстронгу, який першим ступив на Місяць. Пана Йосипа запевняли, що космонавт нікому не відповідає, адже дуже зайнятий. Але і тут йому поталанило. Кімнату у звичайній квартирі називають музеєм.

Тут сотні колекційних конвертів, марок, грамот, медалей, фотографій із підписами першовідкривачів космосу. Частину колекції, яку збирав півстоліття, Йосип Гаснюк подарував музею космонавтики у Полтаві, десятки експонатів віддав Національному космічному агентству України. На знак вдячності агенція вирішила подарувати колекціонеру зірку. А у рідному Виноградові місцева влада визнала колекціонера почесним громадянином міста та встановила на будинку, де проживає Йосип Гасник, меморіальну дошку.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...