• Головна
  • 8 чи 9 травня: що думають ужгородці?
Новина дня
15:25, 9 травня 2016 р.

8 чи 9 травня: що думають ужгородці?

Новина дня

Сьогодні, 9 травня в Ужгороді святкують «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Загалом 9 травня досі відзначають у посткомуністичних країнах світу. Більшість західноєвропейських країн відзначають  День перемоги, або Пам’яті 8 травня. Яка дата об’єктивніша для святкування перемоги над фашизмом – 8 чи 9 травня, 0312.ua вирішив дізнатись в ужгородців.

Геннадій

IMG_2374

«Я думаю, що ми маємо святкувати 8 травня. Однак, й не бачу великої проблеми у тому, щоб святкувати 9-го. Просто у 9 травні більше політики, аніж якихось спогадів. Просто радянська влада у 1945 році зумисне підготувала цей день під капітуляцію німецького війська. А насправді це було 8 травня. Весь світ відзначає цей день. А ми стали заручниками традиції».

Богдан

IMG_2378

«Чесно кажучи, для мене нема різниці, коли святкувати: чи 8, чи 9. Зміст залишається однаковим. Це перемога у Другій Світовій війні – це ми повинні знати і пам’ятати кожного дня, а не тільки раз у році».

Олена

IMG_2380

«Нам розповідали у школі, що це у цей день ми перемогли у Другій Світовій війні. Більше нам нічого не казали. Також знаємо, що маки – символ перемоги. Думаю, ми маємо згадувати цей день все-таки восьмого травня, як увесь світ. Це, напевно, пов’язано із подіями у нашій країні».

Отець Іван

«Я – прихильник традицій, тому вважаю, що потрібно святкувати 9 травня. Люди звикли до цього. Знаєте, те, що зараз стосунки між Україною і Росією не найкращі, не завада тому, аби День Перемоги був 9 травня. Особисто я толерантно ставлюся до інших народів і поважаю традиції, набуті роками. Політика не має впливати це. Це свято наших дідів і прадідів. Думаю, їм зручніше згадувати усе 9 травня».

Олег

IMG_2383

«9 травня. Навіщо 8-го? Це традиція. Так завжди було. Невже такі зміни потрібно робити?»

Олександра

IMG_2387

«По всій Європі відзначають 8 травня як День Пам’яті. Думаю, нам також треба відзначати саме цей день. Згадувати тих, хто не повернувся із війни… А 9 травня так чи інакше стосується усіх українських сімей як перемоги над фашизмом, гітлерівським нацизмом. Говорили з ветеранам. Вони кажуть, що цей день є дуже важливим для них. Тому, схиляюсь до того, що потрібно відзначати і 8 і 9 травня».

Ольга

IMG_2385

«Вважаю, що День Пам’яті у нас повинен бути 8 травня, адже це загальноєвропейська подія, в Україна взяла безпосередню участь у цій війні. А до 9 травня ми уже прикипіли десь серцем. Це свято наших батьків, дідів та прадідів. Думаю, потрібно відзначати 2 дні».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#9 травня #8 травня #День Пам'яті #ужгородці #опитування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...